Category Archives: spotkania muzealne

Listopadowa Rodzinna Niedziela w Muzeum – fotorelacja

19 listopada 2017r. o godzinie 12.30 w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 odbyła się kolejna Rodzinna Niedziela w Muzeum. Tematem przewodnim spotkania był Ignacy Mościcki – naukowiec, wynalazca, prezydent.

Promocja książki „Historia Gminy Regimin”

Wójt Gminy Regimin Lech Zduńczyk, Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie Hanna Długoszewska-Nadratowska  zapraszają na spotkanie z autorką – Barbarą Bielastą oraz promocję książki „HISTORIA GMINY REGIMIN” 18 listopada 2017 r. (sobota) o godz. 11.00 w budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przy ul. Warszawskiej 61.

Spotkanie poświęcone 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza na spotkanie poświęcone200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki”,  26 października (czwartek) 2017 r. o godz. 1700 w budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie,  przy ul. Warszawskiej 61

Projekt edukacyjny dla dzieci „Przyjaciele starożytności”

Projekt edukacyjny „Przyjaciele starożytności” rozpocznie się 4 listopada 2017r. na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 6-10 lat. Projekt obejmuje 11 tematycznych spotkań a odbywać się one będą w co drugą sobotę miesiąca w godzinach 11.00 – 12.30 na ciechanowskim zamku. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 23 672 40 64 lub osobiście w Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, ul. Zamkowa 1.

Spotkanie z Ignacym Gogolewskim oraz promocja płyty „Powiedz mi jak mnie kochasz „

 

maly_plakat_Gogolewski_2_RGB

 

Spotkanie z Panem Jerzym Hieronimem Olszewskim

W piątek 3 października odbyło się spotkanie z  Panem Jerzym Hieronimem Olszewskim, ciechanowskim seniorem pt: „ Mazowiecki Katyń – Szydłowo’.

X Spotkania z historią – w średniowiecznym zamku. Sobota 6 września 2014 roku

6 września 2014r. na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie odbyły się X Spotkania z historią.  Była to żywa lekcja historii dla wszystkich, którzy tego dnia nas odwiedzili. 

„Żołnierze Wyklęci powiatu ciechanowskiego” – wykład dr. Krzysztofa Kacprzaka

25 lutego (wtorek) 2014 roku o godz. 17:00 w budynku ekspozycyjnym Muzeum przy ul. Warszawskiej 61  na zaproszenie Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odbyło się spotkanie z Panem dr Krzysztofem Kacprzakiem, regionalistą, członkiem TMZC. Temat spotkania: „Żołnierze Wyklęci powiatu ciechanowskiego”

Dzień myśli braterskiej – spotkanie harcerzy w Muzeum

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Krąg Starszyzny Harcerskiej „ Lamus”  zapraszają na zbiórkę z phm Janiną Hikiert,   w dniu 22 lutego 2014 r.    (sobota) , godz. 10:00, budynek ekspozycyjny Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, ul. Warszawska 61