Zapraszamy do zwiedzania wystawy czasowej pt. :„Gloria Victis! W 160. rocznicą Powstania Styczniowego”.

Zapraszamy Państwa do zwiedzania wystawy czasowej pt. :„Gloria Victis! W 160. rocznicą Powstania Styczniowego”.   Wystawę można zobaczyć w budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie do 28 lutego 2023r. 
Wystawa ukazuje miejsca bitew i potyczek na terenie ziemi ciechanowskiej i okolic, wprowadza także w klimat manifestacji patriotycznych, poprzedzających wybuch insurekcji, jak też okres represji i żałoby popowstaniowej.

(więcej…)

Czytaj więcej

Wystawa „Maria Konopnicka na Ziemi Ciechanowskiej”-przedłużona

W związku z dużym zainteresowaniem wystawą czasową i dedykowaną jej lekcją muzealną, ekspozycja pt. : „𝙈𝙖𝙧𝙞𝙖 𝙆𝙤𝙣𝙤𝙥𝙣𝙞𝙘𝙠𝙖 𝙣𝙖 𝙕𝙞𝙚𝙢𝙞 𝘾𝙞𝙚𝙘𝙝𝙖𝙣𝙤𝙬𝙨𝙠𝙞𝙚𝙟” została przedłużona do 13 listopada 2022r.

________________________

(więcej…)

Czytaj więcej

Słowem własnym o Sobie – wystawa czasowa w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie

Rok 2022 został uchwalony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Romantyzmu Polskiego. Z tej okazji Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie  serdecznie zaprasza  do swojego oddziału w Gołotczyźnie na wystawę czasową zatytułowaną.” „Słowem własnym o Sobie”, poświęconą twórczości Cypriana Norwida. Inicjatorem wystawy jest Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wołominie im. Heleny i Stefana Nasfeterów. Materiały do wystawy przygotowała Pani Grażyna Krzyżak-Krzyżanowska. W ramach współpracy z Biblioteką wystawa zawitała do Muzeum Pozytywizmu w  Gołotczyźnie i mogą  ją Państwo oglądać  do końca lipca br.

Serdecznie zapraszamy!

(więcej…)

Czytaj więcej