XIV Spotkania z historią – 8.09.2018r. – Zamek Książąt Mazowieckich

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie ma przyjemność już po raz XIV zaprosić Państwa na największą imprezę historyczno – edukacyjno – widowiskową w naszym mieście, czyli na SPOTKANIA Z HISTORIĄ, które odbędą się  8.09.2018 na dziedzińcu ciechanowskiego zamku.

Tegoroczne Spotkania z Historią odbędą się pod hasłem: Mazowsze w cieniu krzyżackiego płaszcza. Dla miłośników żywej lekcji historii muzeum przygotowało tego dnia wiele atrakcji m.in. turniej rycerski, pokaz łucznictwa konnego w wykonaniu grupy AMM ARCHERY, pokaz sokolniczy, widowisko teatralne, pokaz konny sprawnościowy + Joust, inscenizacje, scenki, galę profesjonalnych walk i wiele innych niespodzianek.

Spotkania z historią – „U księcia Janusza i księżnej Anny Danuty”(03.09.2016 r.)

Serdecznie zapraszamy po raz XII na Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie na kolejną edycję spotkań z historią. Tradycyjnie wydarzenie odbywa się w pierwszą sobotę września (03.09.2016 r.). Tym razem pragniemy Państwa zabrać na dwór księcia Janusza I oraz jego małżonki księżnej Anny Danuty. W trakcie wydarzenia:

• Gala profesjonalnych walk rycerskich
  • Pokazy Sokolnicze
  • Rycerski turniej konny
  • Warsztaty edukacyjne
  • Koncert muzyki dawnej
  • Gry i zabawy dla dzieci

18 grudnia 2015 r. Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Dlatego w trakcie „Spotkań z historią” będziemy nawiązywać do wydarzeń zapisanych w książce „Krzyżacy”, a związanych z zamkiem w Ciechanowie oraz księciem Januszem. Nie bez przyczyny kulminacyjnym punktem naszego wydarzenia, a zarazem kończącym imprezę będzie projekcja filmu „Krzyżacy” w reż. Aleksandra Forda.

SPOTKANIA_Z_HISTORIA_2016x800

Spotkania z historią odbywają się ramach „Europejskich Dni Dziedzictwa„. Za oprawę historyczną widowiska odpowiada Chorągiew Rycerska Ziemi Ciechanowskiej.

spotkania_historia_2016_program

wiraszka