INFORMACJA

Informujemy, że w dniu 8 czerwca br. (Boże Ciało) wszystkie obiekty Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie tj. Zamek Książąt Mazowieckich, budynek ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej 61 oraz Muzeum Pozytywizmu w  Gołotczyźnie będą NIECZYNNE. 

Informacje o funkcjonowaniu Muzeum w dni świąteczne można znaleźć również na: https://muzeumciechanow.pl/godziny-otwarcia-ceny-biletow/

Czytaj więcej

KONKURS CYKLICZNY „MOJE MAZOWSZE”, III EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNO-PLASTYCZNO-LITERACKIEGO

Serdecznie zapraszamy  uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mieszkających i uczących się na Mazowszu do wzięcia udziału w konkursie MOJE MAZOWSZE II EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „Przydrożne kapliczki i krzyże na Mazowszu””. 

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

(więcej…)

Czytaj więcej

NOC MUZEÓW 2023 za nami

Dnia 13 maja o godzinie 18.00 rozpoczęła się Europejska Noc Muzeów. Goście oglądali nie tylko wystawy w  obiektach Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, ale też skorzystali z wielu  przygotowanych na tą okoliczność atrakcji.

Zapraszamy na fotorelację

foto: Zdzisław Smardzewski

(więcej…)

Czytaj więcej

Noc Muzeów 2023

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza do wszystkich swoich placówek na NOC MUZEÓW, która odbędzie się 13 maja 2023 r. W godzinach 18:00 do 23:00  udostępnione zostaną zwiedzającym bezpłatnie wszystkie ekspozycje, zarówno w Ciechanowie, przy ul. Warszawskiej 61, Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, jak i w oddziale w Gołotczyźnie – Dworek Aleksandry Bąkowskiej, „Krzewnia”  Aleksandra Świętochowskiego, Dworek Drobnoszlachecki.

(więcej…)

Czytaj więcej

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w okresie świątecznym wszystkie placówki Muzeum Szlachty Mazowieckiej tj. Budynek ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej 61, Zamek Książąt Mazowieckich przy ul. Zamkowej 1, oraz oddział Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie będą czynne jak niżej:
7 kwietnia (Wielki Piątek)
Wszystkie oddziały czynne w godzinach 10:00-15:00
8 kwietnia (Wielka Sobota)
Wszystkie oddziały czynne w godzinach 10:00-15:00
9 kwietnia (Wielkanoc) -Muzeum nieczynne
10 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny)
Wszystkie oddziały czynne w godzinach 10:00-15:00
11 kwietnia (Dzień poświąteczny) – Muzeum nieczynne
Czytaj więcej