Warsztaty zimowe w Muzeum 2023 – ruszyły zapisy (Ciechanów i Gołotczyzna)

W czasie dwutygodniowych ferii zimowych Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przygotowało specjalną ofertę warsztatów dla dzieci i młodzieży. Na uczestników czekają historyczne ciekawostki, warsztaty, lekcje muzealne  oraz bezpłatne zwiedzanie wystaw. Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat .

Zajęcia od poniedziałku do czwartku odbywać się będą w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie, natomiast  w piątki w Zamku Książąt Mazowieckich przy ul. Zamkowej 1.

(więcej…)

Czytaj więcej

Wspólny Bilet do atrakcji Ciechanowa

Zachęcamy do skorzystania z  zakupu jednego biletu uprawniającego do odwiedzenia pięciu atrakcji turystycznych Ciechanowa: wystawy w Parku Nauki Torus, zwiedzania Zamku Książąt Mazowieckich, ekspozycji muzealnej przy ul. Warszawskiej w Ciechanowie oraz Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Ofertę kulturalną uzupełni możliwość skorzystania z parku trampolin.

Regulamin

(więcej…)

Czytaj więcej

LAUREACI KONKURSU MOJE MAZOWSZE II EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „W mazowieckim dworze”.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i młodzieży za udział w konkursie zorganizowanym, pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Cieszymy się, że tak liczne grono uczniów wzięło udział w konkursie. Komisje konkursowe, nie miały łatwego zadania. (więcej…)

Czytaj więcej

Pamięci Bohaterów ZWZ-AK, straconych przez niemieckiego okupanta na dziedzińcu ciechanowskiego zamku-w 80. rocznicę

W dniu  17  grudnia na dziedzińcu ciechanowskiego zamku odbyły  się uroczystości , oddające hołd straconym tam 80 lat temu przez  niemieckiego okupanta bohaterom  ZWZ  AK . Byli nimi: Kazimiera Grzelak (1912-1942) z Ciechanowa – łączniczka obwodu Ciechanów, Zenobia  Jelińska (1903-1942) z Przasnysza, kurierka  obwodu Przasnysz, zaangażowana  również w organizację dywersyjną  K-7, Tadeusz Jurecki (1920-1942), uczeń  ciechanowskiego Gimnazjum  z miejscowości Pszczółki Szerszenie k. Gruduska – szef Oddziału Łączności  obwodu Ciechanów i pchor. Bolesław Nodzykowski (1905-1942) z 13 pp z Pułtuska, komendanta obwodu  Pułtusk.   (więcej…)

Czytaj więcej