Weekend seniora z kulturą

Już 2 i 3 października 2021r. w godzinach 8:00-16:00 zapraszamy wszystkich Seniorów do Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie na „Weekend seniora z kulturą” jest to kolejna edycja akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której celem jest zachęcenie seniorów do uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Jak zawsze przystępujemy do akcji z wielką radością i zapraszamy do wszystkich naszych placówek na  bezpłatne zwiedzanie: ekspozycji przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie, Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie oraz Kompleksu dworkowo-parkowego z  Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie.

(więcej…)

Czytaj więcej

W 101 rocznicę Bitwy Warszawskiej

203 Pułk Ułanów i Cud nad Łydynią 15 sierpnia 1920 r.

W tym roku obchodzimy 101 rocznicę Bitwy Warszawskiej. Była ona kulminacyjnym momentem wojny polsko-bolszewickiej, która zdecydowała nie tylko o ocaleniu naszej niepodległości, ale też Europy i jej chrześcijańskiej cywilizacji. Do zwycięstwa tego w znaczącym, a może nawet decydującym stopniu, przyczyniły się wydarzenia, które miały miejsce w Ciechanowie 15 sierpnia 1920 r., określane niejednokrotnie jako Cud nad Łydynią.  

Bohaterem tego dnia był Ochotniczy 203 Pułk Ułanów Kaliskich.

(więcej…)

Czytaj więcej