Category Archives: Aktualnośći

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że zgodnie z wytycznymi Rady Ministrów, do 27.12.2020 r. (z uwagi na obostrzenia związane z pandemią Covid-19), wszystkie ekspozycje Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie tj.: Budynek ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej, Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie i oddział Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie pozostają nieczynne dla zwiedzających.

Park w Gołotczyźnie pozostaje otwarty.

Projekt: CZTERY PORY ROKU- PARK SENSORYCZNY W GOŁOTCZYŹNIE – będzie realizowany!

Z radością informujemy, iż projekt „Cztery pory roku – Park Sensoryczny w Gołotczyźnie” dzięki Państwa głosom będzie realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszystkie głosy.

W dniu 11 listopada 2020 r. – Chwała i Cześć Bohaterom!

W dniu 11 listopada 2020 r. – Chwała i Cześć Bohaterom!

Tegoroczne Święto Niepodległości – 11 Listopada 2020 r. ma szczególny, niespotykany dotąd wymiar. Przypada bowiem w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej, która była apogeum wojny polsko-rosyjskiej, rozpoczętej przez wojska sowieckie już wkrótce po tak znamiennym dla nas dniu 11 Listopada 1918 r. Był to sprzeciw wobec wywalczonej przez nas wolności i jednocześnie próba transmisji totalitaryzmu komunistycznego na Europę. Bitwa ta ocaliła naszą Niepodległość i powstrzymała  kontynent przed zniszczeniem cywilizacji naszych przodków, cywilizacji łacińskiej.

OTO DNI KRWI I CHWAŁY – REDUTA ORDONA I RAKIETNICY KRÓLESTWA POLSKIEGO-wystawa czasowa

Od 8.10.2020 r. zapraszamy na nową wystawę czasową pt: „OTO DNI KRWI I CHWAŁY – REDUTA ORDONA I RAKIETNICY KRÓLESTWA POLSKIEGO”.

Wystawa przygotowana przez Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie

Wystawę można zobaczyć w Budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie do do 30 listopada 2020 r.

W 100. ROCZNICĘ BITWY WARSZAWSKIEJ. 1920-2020-wystawa czasowa

W Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie w dniu 5 sierpnia b.r. została otwarta wystawa  W 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. 1920-2020.  Jest ona naszym skromnym wyrazem  pamięci i hołdu, który składamy Jej Bohaterom.

Wystawę można zobaczyć w Budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie do 15 listopada 2020 r.
kurator wystawy: dr Bogumiła Umińska

„Aktywność społeczno-gospodarcza ziemian guberni płockiej w latach 1865-1914”-Nowe wydawnictwo

Szanowni Państwo. W sprzedaży w naszych placówkach znajduje się najnowsze wydawnictwo pt:”Aktywność społeczno-gospodarcza ziemian guberni płockiej w latach 1865-1914″ autorstwa Bogumiły Umińskiej. Zachęcamy serdecznie do zakupu i lektury.

Ogłoszenie – Wykonanie usługi ochrony fizycznej mienia

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie ogłasza postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie art. 138o ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, (Dz. U. z 2019r., poz. 1843 ze zm.) na realizację zadania pn.:
„Wykonanie usługi ochrony fizycznej mienia i osób oraz monitoringu elektronicznego i serwisowania systemów alarmowych w obiektach Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.”

Przetarg nieograniczony na realizację zadania: Budowa centralnego magazynu zbiorów wraz z przestrzenią zwiększającą dostęp do kultury – etap I dokumentacja

Ogłoszenie zostało opublikowane w systemie BZP pod adresem:

Link 1: https://bzp.uzp.gov.pl 

Link 2: https://bzp.uzp.gov.pl/

 

Link do strony BIP Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie: http://bip.muzeumciechanow.pl

 

Zmiana cen biletów w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

Uprzejmie informujemy, że od 01 kwietnia 2020 r. zmianie ulegają ceny biletów wstępu do placówek Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie:

Budynku ekspozycyjnego przy ul. Warszawskiej 61

Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie przy ul. Zamkowej 1

Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie przy ul. Świętochowskiego 3