INFORMACJA

Informujemy, że w dniu 8 czerwca br. (Boże Ciało) wszystkie obiekty Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie tj. Zamek Książąt Mazowieckich, budynek ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej 61 oraz Muzeum Pozytywizmu w  Gołotczyźnie będą NIECZYNNE. 

Informacje o funkcjonowaniu Muzeum w dni świąteczne można znaleźć również na: https://muzeumciechanow.pl/godziny-otwarcia-ceny-biletow/

Czytaj więcej

Warsztaty Letnie 2023, ruszyły zapisy

Zbliżają się wakacje. Kolejny raz Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przygotowało bezpłatne warsztaty letnie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Każdy dzień turnusu to nowa przygoda pogłębiająca wiedzę i rozwijająca zainteresowania i umiejętności. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 a w czwartek  w Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Zapraszamy.

(więcej…)

Czytaj więcej

Rodzinna Niedziela w Muzeum pt. Mikołaj Kopernik czyli o Słońcu w słoneczny dzień

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza  na Rodzinną Niedzielę w Muzeum  pt.: Mikołaj Kopernik czyli o Słońcu w słoneczny dzień, która odbędzie się18 czerwca 2023 (niedziela) o godz. 11.00 i o godz. 13.00 (dwie grupy) w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61. Spotkanie poprowadzi Pan Michał Wróbel – popularyzator historii z Olsztyna

Obowiązują zapisy.

(więcej…)

Czytaj więcej

KONKURS CYKLICZNY „MOJE MAZOWSZE”, III EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNO-PLASTYCZNO-LITERACKIEGO

Serdecznie zapraszamy  uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mieszkających i uczących się na Mazowszu do wzięcia udziału w konkursie MOJE MAZOWSZE II EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „Przydrożne kapliczki i krzyże na Mazowszu””. 

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

(więcej…)

Czytaj więcej