Listopadowa Rodzinna Niedziela w Muzeum – fotorelacja

19 listopada 2017r. o godzinie 12.30 w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 odbyła się kolejna Rodzinna Niedziela w Muzeum. Tematem przewodnim spotkania był Ignacy Mościcki – naukowiec, wynalazca, prezydent.

Dzieci razem z rodzicami  uczestniczyły w ciekawej lekcji historii i patriotyzmu. W programie listopadowej niedzieli znalazło się m.in. zwiedzanie wystawy czasowej „Prezydentowi, Prof. Ignacemu Mościckiemu w 150. Rocznicę Urodzin”, lekcja muzealna w formie ciekawej podróży historycznej oraz warsztaty plastyczne, podczas których można było wykonać kokardę narodową. Dzieci pracowały z mapą analizując liczne podróże Prezydenta Mościckiego a także brały udział w quizie historycznym, z przygotowanymi na ten dzień specjalnymi paszportami  poszukiwały na wystawie prawidłowych odpowiedzi i zbierały pieczątki.  Na zakończenie odbyła się projekcja filmu o Ignacym Mościckim pt „Być w cieniu”. Rodzinna Niedziela w Muzeum to cykliczne, bezpłatne spotkania przeznaczone dla całych rodzin. Odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 w godz. 12.30 – 15.00.