Weekend seniora z kulturą

Już 2 i 3 października 2021r. w godzinach 8:00-16:00 zapraszamy wszystkich Seniorów do Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie na „Weekend seniora z kulturą” jest to kolejna edycja akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której celem jest zachęcenie seniorów do uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Jak zawsze przystępujemy do akcji z wielką radością i zapraszamy do wszystkich naszych placówek na  bezpłatne zwiedzanie: ekspozycji przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie, Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie oraz Kompleksu dworkowo-parkowego z  Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie.

(więcej…)

Czytaj więcej

Narodowe Czytanie za nami

W pierwszą sobotę września w dworze Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie odbyło się „Narodowe Czytanie”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej i Bibliotekę Pedagogiczną w Ciechanowie. Podczas dziesiątej odsłony ogólnopolskiej akcji z inicjatywy Prezydenta RP, spotkaliśmy się aby wspólnie czytać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

(więcej…)

Czytaj więcej

Wakacyjne Spotkania z historią ożywioną za nami

Dobiegły końca „żywe lekcje” historii organizowane w ramach „Wakacyjnych Spotkań z historią ożywioną” w Gołotczyźnie. W tym roku na spotkaniach gościliśmy p. Michała Wróbla, który wcielił się w rolę Błazna Jajosza  i opowiedział o rozrywce w czasach średniowiecza oraz Grupę rekonstrukcji historycznych Marienburg 152 IR, która przybliżyła zagadnienia związane z pocztą polową z okresu I wojny światowej.

(więcej…)

Czytaj więcej

Narodowe Czytanie X edycja

Przed nami kolejne „Narodowe Czytanie” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tym razem cała Polska czytać będzie słynny dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Tegoroczną edycję wydarzenia, organizujemy wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną w Ciechanowie w Kompleksie dworkowo-parkowym z Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie.

Zapraszamy 4 września 2021 r.(sobota) godzina 11.OO do Kompleksu dworkowo-parkowego z Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie, (teren parku, w razie niepogody wydarzenie odbędzie się w Dworze Aleksandry Bąkowskiej).
Patronat medialny: Radio KRDP FM

Czytaj więcej