Category Archives: Oddział w Gołotczyźnie

Budowa centralnego magazynu zbiorów, wraz z przestrzenią zwiększającą dostęp do kultury.

W  2020 roku została opracowana dokumentacja budowlana i wykonawcza Centralnego magazynu zbiorów, wraz z przestrzenią zwiększającą dostęp do kulturyMuzeum stara się o o pozyskanie  funduszy na jego budowę.

Przewidywana lokalizacja budynku magazynowego (o kubaturze ok. 5.000 m3) to działka nr 35/7 znajdująca się na terenie Muzeum Pozytywizmu w  Gołotczyźnie. Projekt  nowego magazynu, przewiduje  powstanie nowych  sal magazynowych, a także  pracowni dokumentacji: fotograficznej oraz konserwatorskiej. W obiekcie znalazłyby się również sale oświatowe do prowadzenia zajęć edukacyjnych.

Ferie w sieci z Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

Zapraszamy do udziału w zajęciach, które co roku MSM przygotowuje  dla dzieci i młodzieży na okres ferii zimowych. W związku z tym, że nie możemy się spotkać osobiście w muzeum, zapraszamy milusińskich  na naszego facebooka.  Zdajemy sobie sprawę, że lekcje w sieci mogły się już trochę znudzić, dlatego po kilku minutowych filmikach  zachęcimy także do odejścia od ekranów komputerów i samodzielnego, wykonania przygotowanych dla uczestników zadań.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy mieć dostęp do internetu, codziennie od poniedziałku do piątku (od 4 do 17 stycznia) o godzinie 10:00. Zatem zapraszamy.

https://muzeumciechanow.pl/bez-kategorii/ciekawostki/

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy Państwu moc najserdeczniejszych życzeń. Niech nadchodzące Święta będą dla Państwa niezapomnianym czasem spędzonym bez troski i  pośpiechu. Niech upłyną w pokoju i wdzięczności za każde otrzymane dobro, a nadchodzący  Nowy 2021 Rok będzie dla Państwa pełen szczęśliwych dni  i spełni wszelkie marzenia i oczekiwania.

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

Hanna Długoszewska – Nadratowska wraz z Pracownikami

Tradycyjnie jak co roku zapraszamy Państwa na koncert kolęd, który odbędzie się 24 grudnia 2020 r. o godzinie 11:00, tym razem na naszym profilu facebookowym  Zapraszamy.

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że z  uwagi na obostrzenia związane z pandemią Covid-19, wszystkie ekspozycje Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie tj.: Budynek ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej, Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie i oddział Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie pozostają nieczynne dla zwiedzających do odwołania.

Park w Gołotczyźnie pozostaje otwarty.

W sprzedaży

Szanowni Państwo,
zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dostępnych w sprzedaży wydawnictw muzealnych. Oferta znajduje się w zakładce „wydawnictwa„. Chociaż muzeum jest wciąż nieczynne dla zwiedzających to istnieje możliwość ich zakupu. Książki można nabyć zamawiając poprzez wiadomość e-mail na adres: ekspozycja@muzeumciechanow.pl, lub telefonicznie. Informację na temat zakupionego towaru, formy płatności i przesyłki otrzymacie Państwo w wiadomości zwrotnej.
Mamy nadzieję że nasze wydawnictwa znajdą wśród Państwa zainteresowanie, a może nawet staną się pomysłem na świąteczny prezent?

Projekt: CZTERY PORY ROKU- PARK SENSORYCZNY W GOŁOTCZYŹNIE – będzie realizowany!

Z radością informujemy, iż projekt „Cztery pory roku – Park Sensoryczny w Gołotczyźnie” dzięki Państwa głosom będzie realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszystkie głosy.

Konkurs plastyczny „Narysujcie ciekawą postać do poemiksu pt.: Legendy Ciechanowa”.

Zachęcamy do udziału w  II Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, pt. ”Narysujcie ciekawą postać do poemiksu  pt.:Legendy Ciechanowa”, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Mistrzowie Sztuki.

Konkurs skierowany jest dla dzieci z całej Polski w kategorii wiekowej od 6 do 16 lat. Zachęcamy do udziału.

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że z powodu nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o czasowym zamknięciu instytucji kultury dla zwiedzających. Ekspozycje Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie  Budynek ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej, Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie i oddział  Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie) zostają  zamknięte od 07.11.2020 r. do 29.11.2020r.

 

Prosimy o głosy na projekt „Cztery pory roku – Park Sensoryczny w Gołotczyźnie”

Szanowni Państwo,
 od 26.10.2020r. do 16.11.2020r.można oddać swój głos w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Oddanie głosu jest możliwe po rejestracji w systemie informatycznym dostępnym z poziomu strony: https://bom.mazovia.pl

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z opisem projektu „Cztery pory roku – Park Sensoryczny w Gołotczyźnie” i prosimy o głosy.