Category Archives: Oddział w Gołotczyźnie

Ruszyła kolejna odsłona akcji „Koleją do Kultury”

Szanowni Państwo!

W ramach akcji „Koleją do kulturyzapraszamy do zwiedzania wszystkich naszych obiektów.  Każdy kto zakupi bilet na przejazd Kolejami Mazowieckimi, będzie mógł skorzystać (okazując bilet KM) ze specjalnej oferty – tańszego biletu do muzeum o 50%.

VI Ogólnopolski Konkurs Literacki „O Laur Posła Prawdy”

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oddział w Gołotczyźnie i  Związek Literatów  na Mazowszu  serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie literackim pt. O LAUR POSŁA PRAWDY.

Warsztaty zimowe w muzeum

Na czas dwutygodniowych ferii  zimowych  Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i oddział Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie przygotowało tematyczne zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, podczas których będą mogły nie tylko zwiedzić wnętrza muzealnych oddziałów, ale również  uczestniczy  w tematycznych warsztatach i lekcjach muzealnych.

„Moja Przygoda w Muzeum”- konkurs plastyczny

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie ma przyjemność również w tym roku zaprosić dzieci i młodzież w wieku 5-18 lat do udziału w regionalnym etapie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Moja Przygoda w Muzeum”. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy z zakresu sztuk wizualnych związanych tematycznie z wybranym eksponatem lub zespołem eksponatów, która powinna oddać nastrój i atmosferę towarzyszącą zwiedzaniu ekspozycji, bądź specyfikę działalności naszej instytucji.

Termin nadsyłania prac konkursowych do  15 maja br.

 

Promocja tomiku poezji 

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie  zaprasza 14.12.2019r. o godzinie 16.00 do Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie na promocję tomiku poezji  p.Zdzisława Zembrzyckiego pt.: „Wplecione w końską grzywę””.

Warsztaty bożonarodzeniowe-zapisy

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza grupy zorganizowane (przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich) do udziału w warsztatach bożonarodzeniowych prowadzonych w Budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie i Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie.

DZIEŃ EUROPEJSKI W GOŁOTCZYŹNIE

Dnia 24.11.2019r. odbył się Dzień Europejski w Gołotczyźnie zorganizowany przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz MY OBYWATELE UNII EUROPEJSKIEJ– Fundację im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego.

Ścieżka edukacyjna w ramach Programu Kultura Dostępna

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie informuje, że dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i  środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”,  w ramach  Programu Kultura Dostępna  przystąpiło do realizacji zadania pn.:Ścieżka edukacyjna skierowana do wszystkich grup wiekowych z uwzględnieniem osób z dysfunkcją wzroku i słuchu.

Partnerami zadania są:

  1. Polska Fundacja Pomocy Dzieciom Niesłyszącym „ECHO”
  2. Polski Związek Niewidomych- Koło Terenowe Ciechanów
  3. Zespół Placówek w Gołotczyźnie

DZIEŃ EUROPEJSKI W GOŁOTCZYŹNIE

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

oraz MY OBYWATELE UNII EUROPEJSKIEJ– Fundacja im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego zapraszają na:

„DZIEŃ EUROPEJSKI W GOŁOTCZYŹNIE”

Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie,

ul. Świętochowskiego 16,
24.11.2019 r., godz. 16.00-19:00