Zapraszamy na wystawę czasową

Zapraszamy na wystawę czasową prezentowaną w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie pt: „Polska walczy na wszystkich frontach”.

Wystawa jest zbiorem  plansz ze zbiorów Misji Polskiej w Orchard Lake oraz Muzeum Polskiego w Ameryce (Chicago) przedstawiająca polski czyn zbrojny podczas II wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem roli  Polek w Polskich Silach Zbrojnych na Zachodzie. Plansze wypożyczone  ze zbiorów  Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie w ramach promocji polskiego. dziedzictwa w Ameryce”.

Czytaj więcej

Warsztaty Andrzejkowe w Muzeum

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza na warsztaty Andrzejkowe. W ramach spotkania muzealni edukatorzy opowiedzą o obrzędach związanych z Andrzejkami. O dawnych  wierzeniach  i przesądach. Dzieci dowiedzą się m.in.  dlaczego Andrzejki  wiążą się z postacią świętego Andrzeja i jak poważnie były dawniej traktowane? Same też spróbują swoich sił we wróżbach, zarówno tych tradycyjnych jak i bardziej nowoczesnych. Wszystko to odbywać  się  będzie z lekkim przymrużeniem oka, jednak z szacunkiem dla tradycji i dawnych wierzeń.

Wróżby przeplatane będą  tańcem, muzyką i konkursami. Zapraszamy!

(więcej…)

Czytaj więcej

Weekend seniora z kulturą

Już 2 i 3 października 2021r. w godzinach 8:00-16:00 zapraszamy wszystkich Seniorów do Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie na „Weekend seniora z kulturą” jest to kolejna edycja akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której celem jest zachęcenie seniorów do uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Jak zawsze przystępujemy do akcji z wielką radością i zapraszamy do wszystkich naszych placówek na  bezpłatne zwiedzanie: ekspozycji przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie, Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie oraz Kompleksu dworkowo-parkowego z  Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie.

(więcej…)

Czytaj więcej

Zajazd Szlachecki w Gołotczyźnie

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie-oddział Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie po raz XII serdecznie zaprasza na widowisko historyczno- plenerowe pn. Zajazd Szlachecki.
Impreza odbędzie się 25.09.2021r. w kompleksie dworkowo-parkowym w Gołotczyźnie w godzinach od 13:00 do18:00.
Dla wszystkich zainteresowanych imprezą, a niezmotoryzowanych mamy dobrą wiadomość: Z Ciechanowa (Plac Kościuszki obok budynku muzeum) są przewidziane tego dnia dwa kursy autobusowe do Gołotczyzny o 13:30 i o 17:00. Powrót natomiast o 14:30 i 18:00.

(więcej…)

Czytaj więcej