LAUREACI KONKURSU MOJE MAZOWSZE II EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „W mazowieckim dworze”.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i młodzieży za udział w konkursie zorganizowanym, pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Cieszymy się, że tak liczne grono uczniów wzięło udział w konkursie. Komisje konkursowe, nie miały łatwego zadania.

(więcej…)

Czytaj więcej

Warsztaty bożonarodzeniowe

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza grupy zorganizowane (przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich) do udziału w warsztatach bożonarodzeniowych prowadzonych w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie i Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie.

Terminy:

Gołotczyzna: od 06.12.2022 r. do 16.12.2022 r.

Ciechanów: od 06.12.2022 r. do 20.12.2022r.

(więcej…)

Czytaj więcej

Być modną – czyli trendy w ubiorze damskim z drugiej połowy XIX i początkach XX wieku- zapraszamy na wernisaż wystawy

Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie – oddział MSM w Ciechanowie zaprasza na wernisaż wystawy czasowej pt.: „BYĆ MODNĄ – CZYLI TRENDY W UBIORZE DAMSKIM  Z DRUGIEJ POŁOWY XIX I POCZĄTKACH XX WIEKU”. Wernisaż odbędzie się 18 listopada 2022 r.  o godz. 17:00 w Dworze  Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie.

(więcej…)

Czytaj więcej

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEDOWIDZĄCYCH

Wielkimi krokami zbliża się– MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEDOWIDZĄCYCH. Święto obchodzone jest corocznie 15 października od 1964 roku. Z tej okazji Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza wszystkie osoby niewidome i niedowidzące wraz z opiekunami na bezpłatne zwiedzanie do swoich obiektów muzealnych. Już w najbliższą sobotę (15 października) w godzinach 8:00-16:00.

Proponujemy:

(więcej…)

Czytaj więcej