NOWOŚĆ! Wspólny Bilet do atrakcji Ciechanowa

Od 9 sierpnia będzie można zakupić jeden bilet uprawniający do odwiedzenia pięciu atrakcji turystycznych Ciechanowa: wystawy w Parku Nauki Torus, zwiedzania Zamku Książąt Mazowieckich, ekspozycji muzealnej przy ul. Warszawskiej w Ciechanowie oraz Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Ofertę kulturalną uzupełni możliwość skorzystania z parku trampolin.

Regulamin

(więcej…)

Czytaj więcej

Wakacyjne Niedziele w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie

Zapraszamy dzieci w wieku od 8 do 12 lat na wakacyjne zajęcia w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. W ramach niedzielnych spotkań  odbędą się warsztaty plastyczne i zwiedzanie obiektów muzealnych wchodzących w skład Kompleksu dworkowo-parkowego z Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie.
Warsztaty odbędą się w dniach: 3 lipca, 17 lipca, 14 sierpnia, 28 sierpnia.
Obowiązują zapisy pod numerem tel. 23 671 30 78
Zajęcia bezpłatne.
Zapraszamy.

(więcej…)

Czytaj więcej

Informacja

Uprzejmie przypominamy, że w okresie wakacyjnym placówki Muzeum Szlachty Mazowieckiej czynne są w następujących godzinach:

Budynek ekspozycyjny ul. Warszawska 61 w Ciechanowie: (lipiec-sierpień)– 10:00 do 18:00

Kompleks dworkowo-parkowy z Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie ul. Świętochowskiego 16 (maj-wrzesień) – 9:00 do 17:00

Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie: (maj-wrzesień) – 10:00 do 18:00

Czytaj więcej

Boże Ciało – Muzeum zamknięte

Informujemy, że w dniu 16 czerwca br. (Boże Ciało) wszystkie obiekty Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie tj. Zamek Książąt Mazowieckich, budynek ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej 61 oraz Muzeum Pozytywizmu w  Gołotczyźnie będą NIECZYNNE. 

Informacje o funkcjonowaniu Muzeum w dni świąteczne można znaleźć również na: https://muzeumciechanow.pl/godziny-otwarcia-ceny-biletow/

Czytaj więcej

Koncert: „Wśród pól i łąk mazowieckiej ziemi”

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza do oddziału Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie na wieczór słowno-muzyczny, poświęcony twórczości dwóch wielkich Polaków: Cypriana Kamila Norwida i Fryderyka Chopina, pt.:” Wśród pól i łąk mazowieckiej ziemi”,  który odbędzie się 4 czerwca (sobota) 2022 r. o godzinie 17.00  w Dworze Aleksandry Bąkowskiej .

(więcej…)

Czytaj więcej