Category Archives: Oddział w Gołotczyźnie

XI Zajazd Szlachecki 28.09.2019r.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do Kompleksu parkowo-dworkowego z Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie na widowisko historyczno- plenerowe pn. Zajazd Szlachecki. Impreza odbędzie się 28 września 2019r. w godz. 13.00 – 18.30.

Akcja Narodowego Czytania w Gołotczyźnie

Jak co roku  Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie dołączyło do  Akcji Narodowego Czytania. Ogólnopolska akcja” po raz pierwszy odbyła się w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Zgromadziła mieszkańców gminy Sońsk, którzy ciekawie zaprezentowali polskie nowele:  „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Orka” Władysława Reymonta oraz „Sachem” Henryka Sienkiewicza.  Dodatkową atrakcją był koncert wokalny w wykonaniu seniorów. Warto wspomnieć , że po emocjach czytania na wszystkich czekał słodki poczęstunek, a rozmowy o polskich nowelach trwały jeszcze długo.

Współorganizatorami „Narodowego Czytania” byli Wójt Gminy Sońsk, Gminny Ośrodek Kultury w Gołotczyźnie oraz Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie oddział Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

 

„60+Kultura”-weekend dla SENIORÓW

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza na kolejną edycję weekendu Seniora z Kulturą. Akcja przypada w pierwszy weekend jesieni (27 i 29  września 2019r). Wstęp bezpłatny

KONKURS – „Mazowieckie Barwy Wolontariatu” – edycja 2019

Marszałek Województwa Mazowieckiego już po raz dziewiąty ogłosił konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Celami Konkursu są przede wszystkim: popularyzowanie i wyjaśnianie znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw mających na celu podniesienia prestiżu wolontariatu, poszerzenie wśród mieszkańców Mazowsza wiedzy o rodzajach wolontariatu i zakresu pracy wolontariuszy oraz zachęcanie Mazowszan do podejmowania aktywności wolontariackiej. Zachęcamy do udziału.

więcej na: www.dialog.mazovia.pl/wolontariat

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że w dniu 15 sierpnia br.(czwartek) wszystkie obiekty Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie tj. Zamek Książąt Mazowieckich, Budynek ekspozycyjny przy ul.Warszawskiej 61, oraz Muzeum Pozytywizmu w  Gołotczyźnie będą NIECZYNNE.

Awaria telefonu

W związku z uszkodzeniem linii telefonicznej  w naszym oddziale w Gołotczyźnie  nr.23 671 30 78 jest nieczynny. Do czasu usunięcia usterki prosimy kontaktować się z nami  drogą mailową: golotczyzna@muzeumciechanow.pl

Za utrudnienia przepraszamy.

Koleją do kultury

Szanowni Państwo!

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie włączyło się do akcji Koleją do kultury.

W ramach akcjiKoleją do kulturyzapraszamy do zwiedzania wszystkich naszych obiektów . Każdy kto zakupi bilet na przejazd Kolejami Mazowieckimi, będzie mógł skorzystać (okazując bilet KM) ze specjalnej oferty – tańszego biletu do muzeum o 50%.

INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym placówki Muzeum Szlachty Mazowieckiej będą czynne w następujących godzinach:

Budynek ekspozycyjny ul. Warszawska 61 w Ciechanowie(lipiec-sierpień)– 10:00 do 18:00

Oddział Muzeum w Gołotczyźnie: (maj-wrzesień) – 9:00 do 17:00

Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie: (maj-wrzesień) – 10:00 do 18:00

INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że w dniu 20 czerwca br. (Boże Ciało) wszystkie obiekty Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie tj. Zamek Książąt Mazowieckich, Budynek ekspozycyjny przy ul.Warszawskiej 61, oraz Muzeum Pozytywizmu w  Gołotczyźnie będą NIECZYNNE.