Category Archives: Ekspozycja ul. Warszawska

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że zgodnie z wytycznymi Rady Ministrów, do 27.12.2020 r. (z uwagi na obostrzenia związane z pandemią Covid-19), wszystkie ekspozycje Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie tj.: Budynek ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej, Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie i oddział Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie pozostają nieczynne dla zwiedzających.

Park w Gołotczyźnie pozostaje otwarty.

W dniu 11 listopada 2020 r. – Chwała i Cześć Bohaterom!

W dniu 11 listopada 2020 r. – Chwała i Cześć Bohaterom!

Tegoroczne Święto Niepodległości – 11 Listopada 2020 r. ma szczególny, niespotykany dotąd wymiar. Przypada bowiem w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej, która była apogeum wojny polsko-rosyjskiej, rozpoczętej przez wojska sowieckie już wkrótce po tak znamiennym dla nas dniu 11 Listopada 1918 r. Był to sprzeciw wobec wywalczonej przez nas wolności i jednocześnie próba transmisji totalitaryzmu komunistycznego na Europę. Bitwa ta ocaliła naszą Niepodległość i powstrzymała  kontynent przed zniszczeniem cywilizacji naszych przodków, cywilizacji łacińskiej.

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że z powodu nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o czasowym zamknięciu instytucji kultury dla zwiedzających. Ekspozycje Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie  Budynek ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej, Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie i oddział  Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie) zostają  zamknięte od 07.11.2020 r. do 29.11.2020r.

 

Prosimy o głosy na projekt „Cztery pory roku – Park Sensoryczny w Gołotczyźnie”

Szanowni Państwo,
 od 26.10.2020r. do 16.11.2020r.można oddać swój głos w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Oddanie głosu jest możliwe po rejestracji w systemie informatycznym dostępnym z poziomu strony: https://bom.mazovia.pl

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z opisem projektu „Cztery pory roku – Park Sensoryczny w Gołotczyźnie” i prosimy o głosy.

Wytyczne dla Zwiedzających

Informacje dla Gości  odwiedzających obiekty Muzeum Szlachty Mazowieckiej  w Ciechanowie,  zasady zwiedzania Muzeum w  związku z ochroną przed zarażeniem wirusem SARS-2, powodującym chorobę COVID-19.

Szanowni Państwo,

zgodnie z zaleceniami Prezesa Rady Ministrów, dotyczącymi podjęcia działań zapobiegawczych szerzeniu się epidemii  koronawirusa,  informujemy, że wszystkie oddziały Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie (tj. Budynek ekspozycyjny   przy ul. Warszawskiej 61, Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie i oddział  Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie) od  od 31.10.2020 r. będą zamknięte dla  zwiedzających.

Poinformujemy Państwa o ponownym otwarciu.

OŚWIADCZENIE

Oświadczenie

W związku z pojawieniem się na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie iluminacji świetlnej z grafiką Strajku kobiet, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oświadcza, że nie mamy z tą inicjatywą nic wspólnego, a iluminacja została umieszczona na obiekcie bez naszej wiedzy i zgody. Nie wyrażamy też zgody na dalsze jej wyświetlanie.

Wykład prof. Grzegorza Nowika „Bitwa Warszawska na północnym Mazowszu”

W dniu 16.10.2020 r. , w naszym Muzeum, w scenerii wystawy W 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. 1920-2020 odbyło się spotkanie z prof. dr. hab. Grzegorzem Nowikiem, pracownikiem naukowym Studiów Politycznych PAN,  jednocześnie Zastępcą Dyrektora ds. naukowych Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, a przede wszystkim od 30 lat wraz z zespołem, wytrawnym badaczem tematyki wojny polsko-bolszewickiej.

Wykład prof. Grzegorza Nowika „Bitwa Warszawska na północnym Mazowszu”

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej  w Ciechanowie zaprasza na wykład prof. Grzegorza Nowika „Bitwa Warszawska na północnym Mazowszu”, który odbędzie się  16 października (piątek) o godz. 1300 w budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przy ul. Warszawskiej 61.

Z uwagi na rozwijająca się pandemię liczba osób biorących udział w spotkaniu jest ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod numerem: 23 672 53 46