POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przystąpiło po raz kolejny do akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” . Już w listopadzie w powraca ulubiona akcja Polskiej Organizacji Turystycznej . W tym roku w nowej odsłonie! Bo aż w dwóch weekendach listopada. 18-20 oraz 25-27/11/2022 r.” POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” to ogólnopolska akcja promocyjna, skierowana zarówno do branży turystycznej, jak również do osób prywatnych, które w określone przez organizatora weekendy mają możliwość skorzystania z 50% zniżki na wybrane usługi  turystyczne w całym kraju.

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przygotowało ofertę zwiedzania wystaw dla wszystkich miłośników sztuki i kultury za pół ceny.

 

Czytaj więcej

Weekend seniora z kulturą 1-2 października

Już 1 i 2 października 2022r. w godzinach 8:00-16:00 zapraszamy wszystkich Seniorów do Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie na „Weekend seniora z kulturą” jest to kolejna edycja akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i  Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której celem jest zachęcenie seniorów do uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Jak zawsze przystępujemy do akcji z wielką radością i zapraszamy do wszystkich naszych placówek na  bezpłatne zwiedzanie: ekspozycji przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie, Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie oraz Kompleksu dworkowo-parkowego z  Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie.

(więcej…)

Czytaj więcej
Uprzejmie informujemy, że w niedzielę 4 września budynek ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej 61 i Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie będą czynne w godzinach 10:00-16:00.
Jednocześnie w niedziele zapraszamy Państwa o godzinie 16:00 na koncert ,który odbędzie się w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie pt.: Muzyka Świata w Mazowieckim Dworze”, a o godzinie 18:00 wraz z Urzędem Miasta Ciechanów zapraszamy na dziedziniec ciechanowskiego zamku gdzie odbędzie się widowisko musicalowe z orkiestrą na żywo: „Otwórz się na Musical”.
Czytaj więcej

Narodowe Czytanie – 11. edycja

Zapraszamy serdecznie  3 września na Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą 11. edycji są „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Wraz Biblioteką Pedagogiczną, Związkiem Literatów na Mazowszu i Radiem KRDP FM zapraszamy do wysłuchania fragmentów „Ballad i romansów” w  Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie w godzinach 13:00 – 18:00  i słuchając  Katolickiego Radia Diecezji Płockiej w godz. 10.15, 11.15, 12.15 i 13.15.

(więcej…)

Czytaj więcej

110. rocznica urodzin Mariana Przedpełskiego

30 sierpnia 2022 r. przypada 110. rocznica urodzin Mariana Przedpełskiego, nauczyciela, etnografa, historyka regionalisty, działacza kulturalnego i kolekcjonera, dotychczas najhojniejszego ofiarodawcy Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Marian Przedpełski urodził się w Warszawie. Był synem Bronisława i Józefy z Kanigowskich. W 1934 r. ukończył renomowane warszawskie Seminarium dla nauczycieli im. S. Konarskiego, po którym przez rok odbywał bezpłatną praktykę. Następnie, w l. 1936-37 pracował jako instruktor kulturalno-oświatowym OMTUR. Przez pewien czas pozostawał bezrobotny. Otrzymał wreszcie „lotny kontrakt”, rozłożony na kilka szkół. Dorabiał, zajmując się starszą młodzieżą na kursach wieczorowych oraz prowadząc chóry na Uniwersytecie Powszechnym w Warszawie. W dni świąteczne oprowadzał wycieczki po stolicy oraz aktywnie działał w ZHP. Okres bezrobocia wykorzystał na studia historii i etnografii w Wolnej Wszechnicy Polskiej.

(więcej…)

Czytaj więcej