Informacja

W związku z organizacją Nocy Muzeów w najbliższy weekend (18 i 19 maja 2024r.) ekspozycje muzealne w Ciechanowie I Gołotczyźnie tj. Zamek Książąt Mazowieckich, budynek ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej 61 oraz kompleks dworsko-parkowy w Gołotczyźnie czynne będą w następujących godzinach:
Sobota:
18 maja – od godz.10 do 16.00 następnie od 18:00 do 23:00 (Noc Muzeów)
Niedziela:
19 maja – od godz.10.00 do godz. 16.00.
Czytaj więcej

KONKURS CYKLICZNY „MOJE MAZOWSZE” IV EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNO-PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „Grody i zamki na Mazowszu”

Serdecznie zapraszamy  uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mieszkających i uczących się na Mazowszu do wzięcia udziału w konkursie MOJE MAZOWSZE IV EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO PLASTYCZNO-LITERACKIEGO  „Grody i zamki na Mazowszu”.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

(więcej…)

Czytaj więcej

Recenzje wystawy: „Józef Unierzyski (ok. 1861-1948) – malarz akademicki, uczeń i zięć Jana Matejki rodem z mazowieckiej szlachty”.

Prezentujemy Państwu  kolejne, rzeczowe i jednocześnie bardzo pochlebne recenzje wystawy i towarzyszącej jej publikacji Józef Unierzyski (ok.1861-1948), malarz akademicki, uczeń i zięć Jana Matejki, rodem z mazowieckiej szlachty – autorstwa cenionego  krytyka sztuki z Krakowa, p. Marka Sołtysika i uznanego krakowskiego malarza p. Marcina Kołpanowicza.

Serdecznie dziękujemy! (więcej…)

Czytaj więcej