Category Archives: Archiwum

Akademia Niepodległości 23.01.2020r.

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie serdecznie zapraszają 23.01.2020r. o godzinie 17:00 do Budynku ekspozycyjnego przy ul.Warszawskiej 61, na wykład dr. hab  Piotra Szlanty pt:„Polska i jej sojusznicy wobec bolszewików”.

Spotkania zorganizowane są przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie i Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.

Narodowy Patronat nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda.

Nagroda im. dra Franciszka Rajkowskiego za 2019 rok

Serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia nagrody im.dr Franciszka Rajkowskiego za 2019 rok.

Uroczystość odbędzie się 18 stycznia 2020r.o godz.11:00 w Budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, przy ul. Warszawskiej 61.

Jak każdego roku Towarzystwo Miłośników Ziemi Ciechanowskiej wybrało laureata. Nagroda z brązu w kształcie gałązki wawrzynu wręczona zostanie Pani  Marii Annie Klonowskiej.

Rodzinna Niedziela z Babcią i Dziadkiem w Muzeum. Gry planszowe łączą pokolenia

Zapraszamy do udziału w pierwszej w tym roku Rodzinnej Niedzieli w Muzeum, zorganizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie odbędzie się 19.01.2020 r. w godzinach od  12.30 do 15:00 w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, babciami i dziadkami. Czekają niespodzianki, mnóstwo śmiechu i zabawy, ale przede wszystkim miło spędzony czas w rodzinnej atmosferze. W programie: bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych i czasowych, przybliżenie historii święta Babci i Dziadka, prezentacja gry planszowej: Omnibus Regionalny i wspólne rozgrywki z nagrodami, warsztaty plastyczne.

Zapraszamy.

Koncert „Retro-„W Starym Kinie”

W piątkowy wieczór 27.12.2019r.w Budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odbył się koncert pn: „Retro-„W Starym Kinie” w wykonaniu artystów z zespołu Impressja. Zespół wystąpił w składzie: Magdalena Sowa -wokal, Rafał Kuźma-wokal, Paweł Łukasik-altówka, Artur Łukasik-kontrabas  i Joanna Błażej-Łukasik-fortepian.

Życzenia Świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku,pragniemy wszystkim Państwu złożyć  najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.Życzymy również aby w 2020 roku każdy dzień był wypełniony radością, miłością i spokojem,a wszelkie Państwa działania niech będą wyrazem spełniających się marzeń.Niech optymizm i szczęście będą nieodłącznymi elementami  w Państwa życiu zawodowym i prywatnym.

życzy:

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie Hanna Długoszewska- Nadratowska wraz z Pracownikami.

Koncert świąteczny

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza 27.12.2019r. o godzinie 17:00 na koncert pt: Retro- „W starym kinie”. Najpiękniejsze filmowe piosenki z repertuaru: Hanki Ordonówny,  Toli Mankiewiczówny, Zuli Pogorzelskiej, Aleksandra Żabczyńskiego, Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo  w wykonaniu zespołu Impresja.

Budynek ekspozycyjny Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie ul.Warszawska 61

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy

 

 

INFORMACJA

Świąteczna Rodzinna Niedziela w Muzeum-fotorelacja

Okres przedświąteczny to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji, a najlepiej kiedy  robią to razem z rodzicami. W minioną niedzielę  15.12.2019 r. odbyły się Rodzinne Warsztaty Bożonarodzeniowe. Uczestnicy pod okiem muzealnych edukatorów  stworzyli tradycyjne ozdoby świąteczne, które później zabrali ze sobą do domu. Rodzinne spotkanie umiliły najpiękniejsze polskie kolędy  i opowieści  o tradycjach związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Promocja tomiku poezji 

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie  zaprasza 14.12.2019r. o godzinie 16.00 do Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie na promocję tomiku poezji  p.Zdzisława Zembrzyckiego pt.: „Wplecione w końską grzywę””.