Przegląd Zespołów Zapustnych „Mazowieckie Zapusty 2024”,

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie,  serdecznie zaprasza na Przegląd Zespołów Zapustnych „Mazowieckie Zapusty 2024”,  w niedzielę 11 lutego 2024r. o godz. 12:00  do Drobina.

Impreza pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

_______________________

MECENAS MUZEUM ORLEN S.A.

Czytaj więcej

Z wernisażu wystawy i promocji publikacji Józef Unierzyski (ok. 1861-1948) malarz akademicki, uczeń i zięć Jana Matejki, rodem z mazowieckiej szlachty

Zapraszamy do zwiedzania wystawy prezentowanej w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 pt.: „Józef Unierzyski (ok. 1861-1948) – malarz akademicki, uczeń i zięć Jana Matejki rodem z mazowieckiej szlachty”.

(więcej…)

Czytaj więcej

Zmarł prof. Juliusz A. Chrościcki

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Profesora Juliusza A. Chrościckiego (1942-2024), jednego z najwybitniejszych polskich historyków sztuki nowożytnej i specjalisty z zakresu ikonografii władzy. Od początku swojej naukowej kariery był związany z Uniwersytetem Warszawskim, na którym pełnił funkcję prodziekana i dziekana Wydziału Historycznego. W latach 1994–1998 był dyrektorem polskiego ośrodka przy Sorbonie w Paryżu (Centre de Civilisation Polonaise). Członek towarzystw naukowych w Polsce i za granicą. Autor licznych publikacji naukowych. Od 2021 roku był Przewodniczącym Rady w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.
Cześć Jego pamięci.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 29 stycznia 2024 r. o godz. 13.00 w kościele sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie na cmentarz Powązkowski.
Czytaj więcej