Category Archives: Archiwum

Ruszył Budżet Obywatelski Mazowsza

ZGŁOŚ PROJEKT DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MAZOWSZA!

Ścieżki rowerowe, sprzęt medyczny, akcje profilaktyczne dla mieszkańców czy warsztaty z rękodzieła to tylko kilka z wielu pomysłów, jakie mają szansę na realizację w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.  Nabór projektów właśnie wystartował i potrwa do 31 marca. W puli jest 25 mln zł.

więcej na: http://www.bom.mazovia.pl/

Warsztaty Wielkanocne

ODWOŁANE

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i oddział Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie zapraszają  grupy zorganizowane na Warsztaty Wielkanocne dla dzieci, poświęcone tradycji i zwyczajom wielkanocnym. Warsztaty odbywać się będą od 24.03.2020 do 08.04.2020r.

Zajęcia skierowane są  dla  dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym.

Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej – krótkiej opowieści o zwyczajach i obrzędach świątecznych oraz warsztatowej – polegającej na samodzielnym wykonaniu przez uczestnika dekoracji związanej z Wielkanocą.

Rodzinna Niedziela:Wiosna w obiektywie, foto-spacer po Ciechanowie

!SPOTKANIE ODWOŁANE!

Dobra wiadomość dla miłośników  fotografii oraz spacerów po mieście. Już 22.03.br. w godzinach od 12.30 do 15:00 Muzeum Szlachty Mazowieckiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z cyklu „Rodzinna Niedziela w Muzeum pod hasłem” Wiosna w obiektywie – Foto-spacer po Ciechanowie”. Spotkanie odbędzie się w Budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61.

W programie spotkania: zwiedzanie wystawy fotograficznej prezentowanej w muzeum, prezentacja dotycząca zagadnień fotograficznych, warsztaty fotograficzne.

Tradycje kawaleryjskie II RP-wykład

!WYKŁAD ODWOŁANY!

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza na wykład Pana Pawła Rozdżestwieńskiego pt:”Tradycje kawaleryjskie II RP” który odbędzie się 12 marca 2020 o godzinie 17:00 w Budynku ekspozycyjnym muzeum przy ul. Warszawskiej 61.

„POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

!AKCJA WSTRZYMANA!

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przystąpiło po raz kolejny do akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” organizowanej  przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną. Zwiedzanie wystaw za „pół ceny”odbędzie się w dniach 20-22 marca 2020r. Zapraszamy!

Przegląd Zespołów Zapustnych „Mazowieckie Zapusty 2020″

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i  Wójt Gminy Czernice Borowe oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych zapraszają na XXXIX Przegląd Zespołów Zapustnych „Mazowieckie Zapusty 2020”, w niedzielę 23 lutego 2020r. o godz. 12:00  do Czernic Borowych.

Impreza pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Karnawał w dworze i chłopskiej zagrodzie-wystawa czasowa

W Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie (14.02.2020r.)odbył się wernisaż wystawy pt: „Karnawał w dworze i chłopskiej zagrodzie”. Gości przywitali Jarosław Wałaszyk – kierownik Oddziału Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie i kurator wystawy Jolanta Ostaszewska.

Armia Czerwona na Północnym Mazowszu, Warmii i Mazurach w 1945 r.

W czwartek 13.02.2020r. odbyło się spotkanie z dr Waldemarem Brendą- historykiem, autorem licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych poświęconych dziejom powojennego podziemia niepodległościowego w Polsce północno-wschodniej, który opowiedział  o wkroczeniu Armii Czerwonej na Północne Mazowsze, Warmie i Mazury w 1945 roku.

Wrzuć na luz i jeszcze plus -fotorelacja z otwarcia wystawy fotograficznej

W czwartek, 30 stycznia w Budynku ekspozycyjnym Muzeum została otwarta  wystawa fotograficzna poświęcona zeszłorocznej imprezie „Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus”, której tematem przewodnim był: Disneyland i inne baśnie. Wernisaż stał  się okazją do spotkania organizatorów, sponsorów, partnerów i uczestników barwnego korowodu.  W trakcie spotkania Alicja Gąsiorowska – pomysłodawczyni imprezy, dziękowała wszystkim zaangażowanym w pomoc w organizacji imprezy oraz jej przyjaciołom.