Zapraszamy na „XIII Zajazd Szlachecki w Gołotczyźnie”

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie-oddział Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie po raz XIII serdecznie zaprasza na widowisko historyczno- plenerowe pn. Zajazd Szlachecki. Impreza odbędzie się 24.09.2022r. w kompleksie dworkowo-parkowym w Gołotczyźnie w godzinach od 13:00 do18:00.
Dla wszystkich zainteresowanych imprezą, a niezmotoryzowanych mamy dobrą wiadomość, dzięki uprzejmości Prezydenta Miasta Ciechanów i Zakładowi Komunikacji Miejskiej w Ciechanowie na imprezę plenerową Zajazd Szlachecki w Gołotczyźnie będzie kursował bezpłatny autobus.: Z Ciechanowa (Plac Kościuszki obok budynku muzeum) są przewidziane tego dnia dwa kursy autobusowe do Gołotczyzny o 13:30  i o 17:00.  Powrót do Ciechanowa natomiast o 15:00 i 18:30.

(więcej…)

Czytaj więcej

Weekend seniora z kulturą 1-2 października

Już 1 i 2 października 2022r. w godzinach 8:00-16:00 zapraszamy wszystkich Seniorów do Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie na „Weekend seniora z kulturą” jest to kolejna edycja akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i  Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której celem jest zachęcenie seniorów do uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Jak zawsze przystępujemy do akcji z wielką radością i zapraszamy do wszystkich naszych placówek na  bezpłatne zwiedzanie: ekspozycji przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie, Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie oraz Kompleksu dworkowo-parkowego z  Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie.

(więcej…)

Czytaj więcej

„Muzyka Świata w Mazowieckim Dworze”- koncert

Cykl koncertów „Muzyka Świata w Mazowieckim Dworze” rozpoczęty. Pierwszy koncert „Szlakiem Polskiego Romantyzmu. Z Mazowsza na Salony Francji i Turcji „– już za nami.  To była prawdziwa „uczta dla ducha”. Zainteresowanie tym wydarzeniem okazało się tak ogromne, że sala w Dworze Aleksandry Bąkowskiej nie była w stanie pomieścić wszystkich, którzy przybyli do Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Mamy jednak nadzieję, że wszelkie niedogodności zrekompensował gościom cudowny koncert, w wykonaniu Pań Elżbiety Nowotarskiej – Leśniak (sopran) i Ireny Ülkü – Podobas (fortepian), które na co dzień mieszkają w Turcji, w Stambule.

(więcej…)

Czytaj więcej
Uprzejmie informujemy, że w niedzielę 4 września budynek ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej 61 i Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie będą czynne w godzinach 10:00-16:00.
Jednocześnie w niedziele zapraszamy Państwa o godzinie 16:00 na koncert ,który odbędzie się w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie pt.: Muzyka Świata w Mazowieckim Dworze”, a o godzinie 18:00 wraz z Urzędem Miasta Ciechanów zapraszamy na dziedziniec ciechanowskiego zamku gdzie odbędzie się widowisko musicalowe z orkiestrą na żywo: „Otwórz się na Musical”.
Czytaj więcej

XVI SPOTKANIA Z HISTORIĄ

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przy współpracy z Urzędem Miasta Ciechanów ma przyjemność już po raz XVI zaprosić Państwa na największą imprezę historyczno – edukacyjno – widowiskową w Ciechanowie, czyli na SPOTKANIA Z HISTORIĄ, które odbędą się 3.09.2022r. na dziedzińcu ciechanowskiego zamku. Impreza rozpocznie się o godzinie 13:00.
Imprezę poprowadzi Błazen Jajosz (Michał Wróbel).
13.00 – Rozpoczęcie imprezy
13.10 – 14.00 Turniej 1 vs 1 – Chorągiew Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej.
14.00 – 14.20 – Konny turniej rycerski – Angel Stables of Anna Bashenko and Daniel Tomaszewski.
14.30 -14.45 – Pokaz Artylerii – Mały Rycerz Jacko z Zacisza.
14.50 -15 -10 – Pokaz sokolniczy – Mateusz Heise.
15.10 – 16.10 Spektakl pt. „Magiczna fasola” w wykonaniu TEATRU ROZRYWKI TRÓJKĄT z Zielonej Góry Teatr.
16.15 – 17.15 Pokaz Łucznictwa Konnego – AMM Archery.
17.15 – 17.40 Pokaz Sokolniczy -– Mateusz Heise.
18.00 – 18.30 pokaz dżygitówki – Angel Stables of Anna Bashenko and Daniel Tomaszewski.
19.00 – Gala Profesjonalnych Walk Rycerskich – Centrum Dawnych Sztuk Walki Robert Szatecki.

(więcej…)

Czytaj więcej

MUZYKA ŚWIATA W MAZOWIECKIM DWORZE – zapraszamy na koncert

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza  serdecznie 4 września o godzinie 16:00 do dworu  Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie na koncert z cyklu:  MUZYKA ŚWIATA W MAZOWIECKIM DWORZE, Szlakiem Polskiego Romantyzmu. Z Mazowsza na salony Francji i Turcji.

Koncert odbędzie się pod Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego p. Adama Struzika.

Wystąpią:

Elżbieta Nowotarska – Leśniak – sopran

Irena Ülkü – Podobas – fortepian

W  programie utwory Giacomo Pucciniego, Fryderyka Chopina, tureckiego kompozytora Cemala Resida Reya oraz  mazurki Chopina w opracowaniu Pauliny Viardo

(więcej…)

Czytaj więcej