Category Archives: Archiwum

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy Państwu moc najserdeczniejszych życzeń. Niech nadchodzące Święta będą dla Państwa niezapomnianym czasem spędzonym bez troski i  pośpiechu. Niech upłyną w pokoju i wdzięczności za każde otrzymane dobro, a nadchodzący  Nowy 2021 Rok będzie dla Państwa pełen szczęśliwych dni  i spełni wszelkie marzenia i oczekiwania.

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

Hanna Długoszewska – Nadratowska wraz z Pracownikami

Tradycyjnie jak co roku zapraszamy Państwa na koncert kolęd, który odbędzie się 24 grudnia 2020 r. o godzinie 11:00, tym razem na naszym profilu facebookowym  Zapraszamy.

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci  Wielkiego Przyjaciela Naszego Muzeum.

ŚP.prof. Adama Koseskiego.

Rektora i współzałożyciela Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Autora wielu publikacji, członka licznych instytucji, stowarzyszeń i rad naukowych, a także wieloletniego Przewodniczącego Rady Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

                                           Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

 

Dyrekcja i pracownicy Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że z powodu nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o czasowym zamknięciu instytucji kultury dla zwiedzających. Ekspozycje Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie  Budynek ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej, Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie i oddział  Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie) zostają  zamknięte od 07.11.2020 r. do 29.11.2020r.

 

Prosimy o głosy na projekt „Cztery pory roku – Park Sensoryczny w Gołotczyźnie”

Szanowni Państwo,
 od 26.10.2020r. do 16.11.2020r.można oddać swój głos w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Oddanie głosu jest możliwe po rejestracji w systemie informatycznym dostępnym z poziomu strony: https://bom.mazovia.pl

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z opisem projektu „Cztery pory roku – Park Sensoryczny w Gołotczyźnie” i prosimy o głosy.

Wytyczne dla Zwiedzających

Informacje dla Gości  odwiedzających obiekty Muzeum Szlachty Mazowieckiej  w Ciechanowie,  zasady zwiedzania Muzeum w  związku z ochroną przed zarażeniem wirusem SARS-2, powodującym chorobę COVID-19.

„Symbole wolności w naszych małych ojczyznach” Gala organizowana przez Stowarzyszenie Scena Kultury.

„Symbole wolności w naszych małych ojczyznach” to kolejne wydarzenie celebrujące 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego finałowa gala odbyła się 27 października 2020 roku w Ciechanowie.

Uroczystość niestety odbyła się bez udziału publiczności. Organizatorzy zgodnie z obowiązującymi przepisami  zachowali restrykcyjne środki ostrożności. Pomimo to emocji jak i wrażeń nie zabrakło, zarówno tych artystycznych, jak i patriotycznych. Przebieg gali można śledzić już na ekranach komputerów.

Szanowni Państwo,

zgodnie z zaleceniami Prezesa Rady Ministrów, dotyczącymi podjęcia działań zapobiegawczych szerzeniu się epidemii  koronawirusa,  informujemy, że wszystkie oddziały Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie (tj. Budynek ekspozycyjny   przy ul. Warszawskiej 61, Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie i oddział  Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie) od  od 31.10.2020 r. będą zamknięte dla  zwiedzających.

Poinformujemy Państwa o ponownym otwarciu.

OŚWIADCZENIE

Oświadczenie

W związku z pojawieniem się na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie iluminacji świetlnej z grafiką Strajku kobiet, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oświadcza, że nie mamy z tą inicjatywą nic wspólnego, a iluminacja została umieszczona na obiekcie bez naszej wiedzy i zgody. Nie wyrażamy też zgody na dalsze jej wyświetlanie.

Interaktywna ścieżka edukacyjna w kompleksie dworkowo-parkowym w Gołotczyźnie

Miło nam poinformować, że dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w kompleksie dworkowo-parkowym w  Gołotczyźnie zrealizowano zadanie pn.:”Ścieżka edukacyjna skierowana do wszystkich grup wiekowych z uwzględnieniem osób z dysfunkcją wzroku i słuchu.” Międzypokoleniowa interaktywna ścieżka edukacyjna zostanie udostępniona do zwiedzania od 21 października 2019 roku.