Category Archives: Archiwum

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH 2021!

Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

 życzy:

Dyrekcja i Pracownicy Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 4 marca 2021 r. ,

w wieku 85 lat w Warszawie zmarła

Ewa Zienkiewicz

wieloletnia lekarz chirurg dziecięcy w Szpitalu MSWiA w Warszawie,  prawnuczka dr. Franciszka Rajkowskiego, Przyjaciel naszego Muzeum.

Była Gościem Honorowym każdej uroczystości, związanej z przyznawaniem przez TMZC  Nagrody im. dr. Franciszka Rajkowskiego. Podtrzymywała pamięć o swojej rodzinie, niezwykle zasłużonej dla ziemi ciechanowskiej.

Cześć Jej Pamięci!

Pogrzeb ś.p. Ewy Zienkiewicz odbędzie się na Powązkach Wojskowych w Warszawie w dniu 12 marca (piątek) o godz. 14.

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że na podstawie aktualnych decyzji Rządu RP  Muzeum będzie otwarte dla zwiedzających od najbliższego wtorku (2 lutego).

W trosce o Państwa bezpieczeństwo będziemy funkcjonować w trybie specjalnym i z pewnymi ograniczeniami to znaczy:

Zapraszamy zwiedzających  6 dni w tygodniu od wtorku do niedzieli.

Budynek ekspozycyjny  czynny w godzinach 8:00-16:00 (przerwa techniczna 13:00-14:00).
Zamek Książąt Mazowieckich czynny w godzinach 08:00-16:00 (przerwa techniczna 12:00-13:00) i Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie czynne w godzinach 08:00-16:00 (przerwa techniczna 12:00-13:00).

– W Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie dostępna będzie dla zwiedzających  wystawa archeologiczna w cenie biletu specjalnego 1 zł. (ze zwiedzania wyłączone będą : baszty zamkowe i sala multimedialna).
-W naszym oddziale Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie ze zwiedzania wyłączone zostanie  I piętro w dworku Aleksandry Bąkowskiej.
– Ilość osób równocześnie przebywających na ekspozycji nie może przekroczyć 4 osób (nie licząc pracowników Muzeum).
– Każdy wchodzący do Muzeum ma obowiązek zakrywania ust i nosa
– Każdy wchodzący do Muzeum ma obowiązek dezynfekcji rąk płynem dostępnym przy wejściu
– Bezwzględnie zakazuje się dotykania eksponatów
– Preferuje się bezgotówkowy sposób dokonywania płatności.

 

Awaria telefonu

W związku z uszkodzeniem linii telefonicznej  w naszym oddziale w Gołotczyźnie  numer: 23 671 30 78 jest nieczynny. Do czasu usunięcia usterki prosimy kontaktować się z nami  na  nr.23 672 53 46

Za utrudnienia przepraszamy.

Ferie w sieci z Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

Zapraszamy do udziału w zajęciach, które co roku MSM przygotowuje  dla dzieci i młodzieży na okres ferii zimowych. W związku z tym, że nie możemy się spotkać osobiście w muzeum, zapraszamy milusińskich  na naszego facebooka.  Zdajemy sobie sprawę, że lekcje w sieci mogły się już trochę znudzić, dlatego po kilku minutowych filmikach  zachęcimy także do odejścia od ekranów komputerów i samodzielnego, wykonania przygotowanych dla uczestników zadań.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy mieć dostęp do internetu, codziennie od poniedziałku do piątku (od 4 do 17 stycznia) o godzinie 10:00. Zatem zapraszamy.

https://muzeumciechanow.pl/bez-kategorii/ciekawostki/

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy Państwu moc najserdeczniejszych życzeń. Niech nadchodzące Święta będą dla Państwa niezapomnianym czasem spędzonym bez troski i  pośpiechu. Niech upłyną w pokoju i wdzięczności za każde otrzymane dobro, a nadchodzący  Nowy 2021 Rok będzie dla Państwa pełen szczęśliwych dni  i spełni wszelkie marzenia i oczekiwania.

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

Hanna Długoszewska – Nadratowska wraz z Pracownikami

Tradycyjnie jak co roku zapraszamy Państwa na koncert kolęd, który odbędzie się 24 grudnia 2020 r. o godzinie 11:00, tym razem na naszym profilu facebookowym  Zapraszamy.

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci  Wielkiego Przyjaciela Naszego Muzeum.

ŚP.prof. Adama Koseskiego.

Rektora i współzałożyciela Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Autora wielu publikacji, członka licznych instytucji, stowarzyszeń i rad naukowych, a także wieloletniego Przewodniczącego Rady Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

                                           Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

 

Dyrekcja i pracownicy Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że z  uwagi na obostrzenia związane z pandemią Covid-19, wszystkie ekspozycje Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie tj.: Budynek ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej, Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie i oddział Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie pozostają nieczynne dla zwiedzających do odwołania.

Park w Gołotczyźnie pozostaje otwarty.

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że z powodu nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o czasowym zamknięciu instytucji kultury dla zwiedzających. Ekspozycje Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie  Budynek ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej, Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie i oddział  Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie) zostają  zamknięte od 07.11.2020 r. do 29.11.2020r.