Niezwykła Noc Muzeów w Ciechanowie i Gołotczyźnie za nami…

W tą niezwykłą noc, która magicznie działa na zwiedzających przyciągając ich w progi muzeów w godz. 18.00 – 23.00 można było bezpłatnie zwiedzać ekspozycje muzealne Muzeum Szlachty Mazowieckiej :

 W ramach Nocy Muzeów przygotowano wiele ciekawych atrakcji dla  mieszkańców Ciechanowa i turystów. Dla najmłodszych zorganizowano warsztaty plastyczne, dzień z życia japońskiego dziecka, pokaz sztuk walki, pokaz uzbrojenia japońskiego. Dzięki współpracy z Pocztą Polską zaprezentowano wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II, unikatowe na skalę kraju znaczki i karty pocztowe, odbyła się również prelekcja dotycząca znaczków pocztowych, a dzieci mogły samodzielnie zaprojektować swój własny znaczek.

W Gołotczyźnie straszyły DUCHY – na balkonie pojawił się duch A. Bąkowskiej a w „ Krzewni” turyści mogli spotkać ducha samego Aleksandra Świętochowskiego. Grupy rekonstrukcyjne działające na terenie Mławy rozbiły obozowisko historyczne. W strojach z epoki przechadzały się damy idealnie komponując  się z przyrodą gołockiego parku. Przy ognisku można było upiec kiełbaskę, a także skosztować prawdziwej, wojskowej grochówki. Bezpłatnie można było  zwiedzać  ekspozycje muzealne. Piękna pogoda sprzyjała spacerom po alejkach, którymi niegdyś spacerowali dawni mieszkańcy Dworku i „ Krzewni”.

Na Zamku w Ciechanowie turyści mogli bezpłatnie zwiedzić nową wystawę stałą „ Księstwo Mazowieckie 1200 – 1526, intrygi, trucizny i smok, czyli 300 lat niezależnego Mazowsza”, wystawę archeologiczną, znajdującą się w „ Domu Małym”, poznać historię zarówno zamku, jak i Ciechanowa przy użyciu nowoczesnego sprzętu multimedialnego  a także uczestniczyć w kolejnej już edycji Spring Blues Night .

Między wszystkimi obiektami tj. Zamkiem, ekspozycją przy ul. Warszawskiej, a także Gołotczyzną, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Ciechanów kursował specjalnie oznakowany, bezpłatny autobus.

Noc Muzeów to impreza, która przyciąga tłumy turystów, a oni nigdy nie zawodzą, za co bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok.

Noc Muzeów w Gołotczyźnie

Noc _Gołot._2   Noc _Gołot._01

Noc _Gołot._0    Noc _Gołot.

Noc Muzeów  w Ciechanowie, ul. Warszawska 61

Noc _W-wska_4    Noc _W-wska_5

   Noc _W-wska_2  Noc _W-wska_3

Noc Muzeów -Zamek w Ciechanowie

Noc _Zamek_2   Noc _Zamek_3

Noc _ZamekNoc_błonia zamkowe

 

Udostępnij na: