Za nami kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów

Za nami kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów, która odbyła się 15 maja br.  w godzinach 18:00-23:00. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, nie zrezygnowało z organizacji imprezy i otworzyło swoje drzwi dla zwiedzających. Zwiedzać można było Budynek ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej 61 i Kompleks dworkowo-parkowy z Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Mimo, iż oferta  musiała zostać dostosowana  do wymogów  sanitarnych i do wejść ustawiały się kolejki to miłośnicy wieczorno-nocnego zwiedzania nie zawiedli. Nasze placówki odwiedziło łącznie kilkaset osób.

Wszystkim  serdecznie dziękujemy za obecność, zapraszam do galerii zdjęć i do spotkania za rok.

(więcej…)

Czytaj więcej

NOC MUZEÓW 2019 za nami

W sobotę, 18 maja 2019 r. odbyła się kolejna Noc Muzeów zorganizowana przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.  Tegoroczne wydarzenie  cieszyło  się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród mieszkańców Ciechanowa i okolic, ale także wśród turystów. Nie zabrakło rodzin z dziećmi, młodzieży i osób starszych.Drzwi muzeum otwarte były dla zwiedzających do godziny 23:00. Nasze placówki odwiedziło blisko 2,500 osób.

(więcej…)

Czytaj więcej

Niezwykła Noc Muzeów w Ciechanowie i Gołotczyźnie za nami…

W tą niezwykłą noc, która magicznie działa na zwiedzających przyciągając ich w progi muzeów w godz. 18.00 – 23.00 można było bezpłatnie zwiedzać ekspozycje muzealne Muzeum Szlachty Mazowieckiej :

 W ramach Nocy Muzeów przygotowano wiele ciekawych atrakcji dla  mieszkańców Ciechanowa i turystów. Dla najmłodszych zorganizowano warsztaty plastyczne, dzień z życia japońskiego dziecka, pokaz sztuk walki, pokaz uzbrojenia japońskiego. Dzięki współpracy z Pocztą Polską zaprezentowano wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II, unikatowe na skalę kraju znaczki i karty pocztowe, odbyła się również prelekcja dotycząca znaczków pocztowych, a dzieci mogły samodzielnie zaprojektować swój własny znaczek. (więcej…)

Czytaj więcej