NOC MUZEÓW 2024

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza do wszystkich swoich placówek na NOC MUZEÓW, która odbędzie się 18 maja 2024 r.  w godzinach 18:00 do 23:00  udostępnione zostaną zwiedzającym bezpłatnie wszystkie ekspozycje, zarówno w Ciechanowie, przy ul. Warszawskiej 61, Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, jak i w oddziale w Gołotczyźnie – Dwór Aleksandry Bąkowskiej, „Krzewnia”  Aleksandra Świętochowskiego, Dworek Drobnoszlachecki.

(więcej…)

Czytaj więcej

Noc Muzeów 2023

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza do wszystkich swoich placówek na NOC MUZEÓW, która odbędzie się 13 maja 2023 r. W godzinach 18:00 do 23:00  udostępnione zostaną zwiedzającym bezpłatnie wszystkie ekspozycje, zarówno w Ciechanowie, przy ul. Warszawskiej 61, Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, jak i w oddziale w Gołotczyźnie – Dworek Aleksandry Bąkowskiej, „Krzewnia”  Aleksandra Świętochowskiego, Dworek Drobnoszlachecki.

(więcej…)

Czytaj więcej

Noc Muzeów 2021

Noc Muzeów 2021 za Nami. Po rocznej przewie Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie otworzyło swoje drzwi dla zwiedzających. Frekwencja dopisała .Ustawiały się kolejki,  a nasze obiekty  odwiedziło kilkaset osób. W tym roku można było zwiedzić  wystawy prezentowane w Budynku ekspozycyjnym w Ciechanowie i Kompleksie dworkowo-parkowym w Gołotczyźnie.

(więcej…)

Czytaj więcej

Za nami kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów

Za nami kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów, która odbyła się 15 maja br.  w godzinach 18:00-23:00. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, nie zrezygnowało z organizacji imprezy i otworzyło swoje drzwi dla zwiedzających. Zwiedzać można było Budynek ekspozycyjny przy ul. Warszawskiej 61 i Kompleks dworkowo-parkowy z Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Mimo, iż oferta  musiała zostać dostosowana  do wymogów  sanitarnych i do wejść ustawiały się kolejki to miłośnicy wieczorno-nocnego zwiedzania nie zawiedli. Nasze placówki odwiedziło łącznie kilkaset osób.

Wszystkim  serdecznie dziękujemy za obecność, zapraszam do galerii zdjęć i do spotkania za rok.

(więcej…)

Czytaj więcej

NOC MUZEÓW 2019 za nami

W sobotę, 18 maja 2019 r. odbyła się kolejna Noc Muzeów zorganizowana przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.  Tegoroczne wydarzenie  cieszyło  się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród mieszkańców Ciechanowa i okolic, ale także wśród turystów. Nie zabrakło rodzin z dziećmi, młodzieży i osób starszych.Drzwi muzeum otwarte były dla zwiedzających do godziny 23:00. Nasze placówki odwiedziło blisko 2,500 osób.

(więcej…)

Czytaj więcej