Koncert: „Wśród pól i łąk mazowieckiej ziemi”

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza do oddziału Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie na wieczór słowno-muzyczny, poświęcony twórczości dwóch wielkich Polaków: Cypriana Kamila Norwida i Fryderyka Chopina, pt.:” Wśród pól i łąk mazowieckiej ziemi”,  który odbędzie się 4 czerwca (sobota) 2022 r. o godzinie 17.00  w Dworze Aleksandry Bąkowskiej .

(więcej…)

Czytaj więcej

Słowem własnym o Sobie – wystawa czasowa w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie

Rok 2022 został uchwalony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Romantyzmu Polskiego. Z tej okazji Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie  serdecznie zaprasza  do swojego oddziału w Gołotczyźnie na wystawę czasową zatytułowaną.” „Słowem własnym o Sobie”, poświęconą twórczości Cypriana Norwida. Inicjatorem wystawy jest Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wołominie im. Heleny i Stefana Nasfeterów. Materiały do wystawy przygotowała Pani Grażyna Krzyżak-Krzyżanowska. W ramach współpracy z Biblioteką wystawa zawitała do Muzeum Pozytywizmu w  Gołotczyźnie i mogą  ją Państwo oglądać  do końca lipca br.

Serdecznie zapraszamy!

(więcej…)

Czytaj więcej

Szanowni Państwo

Przypominamy, że od maja do października zmieniają się godziny otwarcia naszych dwóch placówek: ZAMEK KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH W CIECHANOWIE czynny w godz. 10:00 do 18:00,  ODDZIAŁ W GOŁOTCZYŹNIE czynny w godz. 9:00 do 17:00
Obiekty nieczynne: 2 i 4 maja.
Zachęcamy do zakupu biletu karnetowego, który upoważnia do zwiedzania wszystkich ekspozycji Muzeum Szlachty Mazowieckiej. Bilet karnetowy jest ważny 2 dni, można go nabyć we wszystkich oddziałach muzeum.
Czytaj więcej