Zaproszenie na prelekcję dr Barbary Ciciory, 20.10.2023 r.

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie
zaprasza na prelekcję

dr Barbary Ciciory

„Józef Unierzyski w otoczeniu Jana Matejki i studentów krakowskiej Szkoły Sztuk Pięknych”

20 października 2023 r. (piątek), godz. 12. 00

w budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej
w Ciechanowie, ul. Warszawska 61

– w scenerii wystawy:
Józef Unierzyski (ok. 1861-1948) malarz akademicki, uczeń i zięć Jana Matejki, rodem z mazowieckiej szlachty.
Serdecznie zapraszamy !

Barbara Ciciora – Doktor historii sztuki, kustosz Muzeum Narodowego w Krakowie. Studia magisterskie i doktoranckie ukończyła w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1998 roku pracuje w Muzeum Narodowym w Krakowie. Jest autorem wystaw międzynarodowych i krajowych; ponadto koordynowała projekt Modernizacja galerii stałych Muzeum Narodowego w Krakowie oraz współuczestniczyła w projekcie Nowe Sukiennice, w ramach którego, wraz z dr Aleksandrą Krypczyk, jest współautorem ekspozycji Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Od 2011 roku pracuje w Instytucie Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, gdzie rozwija zainteresowania badawcze związane ze sztuką XIX wieku, malarstwem historycznym, muzeologią i mistyką.

MECENAS MUZEUM ORLEN S.A.