Zapraszamy na Zajazd Szlachecki 30.09.2023 r.

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie-Oddział Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie serdecznie zaprasza na widowisko historyczno- plenerowe pn. Zajazd Szlachecki. Impreza odbędzie się 30.09.2023r. na terenie kompleksu dworkowo-parkowego w Gołotczyźnie w godzinach od 13:00 do 18:00.
Dla wszystkich zainteresowanych imprezą, a niezmotoryzowanych mamy dobrą wiadomość, dzięki uprzejmości Prezydenta Miasta Ciechanów i Zakładowi Komunikacji Miejskiej w Ciechanowie na imprezę plenerową Zajazd Szlachecki w Gołotczyźnie będzie kursował bezpłatny autobus. zgodnie z poniższym harmonogramem:

I wyjazd:

Godz. 13:30 – wyjazd z Placu Kościuszki w Ciechanowie do Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie

Godz. 15:00 – powrót z Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie na Plac Kościuszki w Ciechanowie

II wyjazd:

Godz. 17:00 – wyjazd z Placu Kościuszki w Ciechanowie do Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie

Godz. 18:30 – powrót z Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie na Plac Kościuszki w Ciechanowie

13:00 – rozpoczęcie

13.10 – 13.30: U powroźnika  – pogadanki o kręceniu sznurka, sznura, sznureczka ….

13.30 – 14.00: Jak to tam z chorobami bywało – opowieści o ziołach i ziołolecznictwie

14.00 – 15.30: Chodzony i tańce staropolskie – pokazy  i warsztaty w wykonaniu Zespołu Tańca Historycznego CHOREA ANTIQUA oraz Zespołu Tańców Historycznych Miejskiego Domu Kultury
w Przasnyszu.

15.30 – 16.30:  „Pojedziemy na łów…” – pokazy sokolnicze

16.30 – 17.00: Wszystko ze skóry robione  i tasiemką przewiązane – lekcja kaletnictwa i tkania krajek

17.00 – 17.30: Szabla jako broń znacząca – pokazy fechtunku

17.30 – 18.00: Ogniste pożegnanie – pokaz fireshow

Podczas trwania imprezy przewidziane są dodatkowe atrakcje: warsztaty wikliniarstwa, czynna będzie karczma z poczęstunkiem dla wszystkich, a w ramach Jarmarku – stoiska z dobrą książką, miodami, naturalnymi sokami, rękodziełem, jadłem, chlebem. Całość poprowadzi sławny i niezawodny  błazen Jajosz.