Wykład prof.dr.hab. Grzegorza Nowika

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza na wykład prof.dr.hab. Grzegorza Nowika „Mała rezydencja wielkiego Polaka. Dworek Aleksandry i Józefa Piłsudskich w Sulejówku”, który odbędzie się 8 listopada 2021r. o godzinie 17:00  w Budynku ekspozycyjnym Muzeum przy ul. Warszawskiej 61.

Prof. zw. dr hab. Grzegorz Nowik, pracownik Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, zastępca dyrektora ds. naukowych Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Jest instruktorem harcerskim, przewodniczącym Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (2016–2021). W l. 2000–2009 był redaktorem naczelnym kwartalnika „Przegląd Historyczno-Wojskowy” oraz w l. 2005–2009 zastępcą i po. dyrektora Wojskowego Biura Badań Historycznych. Laureat nagród Porozumienia Wydawców Książki Historycznej „KLIO” w 2002 r. (za książkę: Straż nad Wisłą. Okręg Szarych Szeregów Warszawa-Praga 1939–1944) oraz w 2006 r. (za książkę: Zanim złamano „Enigmę” … Polski radiowywiad podczas wojny z bolszewicką Rosją (1918–1920), a także nagrody Profesora Jerzego Łojka oraz nagrody Varsavianistów. Od 1995 r. pracuje w zespole opracowującym i publikującym dokumentację wojny z bolszewicką Rosją (wydano już kilkanaście tomów), a obecnie jest kierownikiem tego zespołu. Autorem kilkunastu książek, kilkuset artykułów, biogramów, not i haseł w encyklopediach i słownikach.