Warsztaty

Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie, oddział Muzeum
Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie w dniach od 18 listopada
do 11 grudnia 2009 r. poraz kolejny zorganizowało dla dzieci i młodzieży szkolnej warsztaty bożonarodzeniowe, które odbyły się pod hasłem „Tradycje świąteczne i ozdoby choinkowe”.

zobacz galerię

Uczestnicy zajęć trwających jednorazowo ok. 180 minut, usłyszeli o tradycjach i zwyczajach przypadających na czas Świąt Bożego Narodzenia oraz dodatkowo własnoręcznie tworzyli dekoracje choinkowe i świąteczne.

Zamysł warsztatów był taki, by dzieci mogły podobne rzeczy zrobić samodzielnie w swoim domu. Zatem w pracach wykorzystano produkty ogólnodostępne jak: jabłka, makaron, orzechy włoskie, słomę czy podstawowe przybory papiernicze – nożyczki, karton, klej i farby. W zręcznych rękach młodych uczestników zajęć powstawały śliczne choinki z makaronu, mikołaje z jabłka i orzecha, bombki jeżyki, anioły z kartonu czy słomiane gwiazdki. Każde z dzieci opuszczało budynki naszego muzeum zadowolone, niosąc z dumą wykonane przez siebie ozdoby.

W czasie trwania warsztatów dzieci otrzymały poczęstunek
w postaci pączka i herbaty.

Nad sprawnym przebiegiem zajęć czuwali pracownicy naszej placówki: pomysłodawca – Barbara Olszak oraz Jolanta Ostaszewska, Bożena Lelewska, Gabriela Lewandowska, Małgorzata Nasierowska i Artur Tomasik.

W warsztatach uczestniczyło ok. 450 osób
(dzieci, młodzież i ich opiekunowie) z przedszkola w Płońsku, szkół podstawowych z Sońska, Kołaczkowa, Makowa Mazowieckiego, Bogatego i Sobanic.

Udostępnij na: