Wystawa czasowa „Samuraje. Rycerze dawnej Japonii”

W dniach od 14.03. do 29.05.2015r. w  Muzeum przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie udostępniona do zwiedzania była wystawa czasowa  pt: „Samuraje.  Rycerze dawnej Japonii”, [nggallery id=95]

Samuraje. Rycerze dawnej Japonii to wystawa eksponatów ze zbiorów poznańskiego miłośnika sztuki japońskiej Macieja Płotkowiaka, który kulturą Dalekiego Wschodu interesuje się od lat. Jego fascynacja zaczęła się dwadzieścia lat temu, gdy zetknął się filmami z Bruce’m Lee.Na wystawie kolekcjoner zaprezentuje dawne zbroje i miecze samurajów oraz repliki, które sam, przy pomocy wielu rzemieślników wykonywał. Interesuje go też historia Samurajów – rycerzy dawnej Japonii. Samurajowie byli szlachtą, służącą swojemu Panu, od którego zależało nawet ich życie. Obowiązywał ich surowy kodeks moralny, czyli bushido.