Muzeum zaprasza na  „Wakacyjne niedziele w Gołotczyźnie”

W czasie wakacji zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia warsztatowe organizowane w oddziale Muzeum w Gołotczyźnie. Podczas letniego wypoczynku,  na terenie parku przygotowaliśmy warsztaty dla dzieci i młodzieży, odbywające się przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa w związku z Covid-19.

1. lipca i 9. sierpnia (niedziela) w godzinach 12.00 – 14.30

„Warsztat artysty” –  zajęcia dedykowane młodym miłośnikom malarstwa. Każdy z uczestników będzie mógł  zapoznać się z techniką malarska w oparciu o obrazy prezentowane na ekspozycjach muzealnych, dowiedzieć się jakie tajemnicze przedmioty kryją się w kasetce mistrza pędzla, wypełnić specjalny druk edukacyjny  – mały test z uzyskanych wiadomości. Całość kończy wspólny plener malarski, uwieczniający piękno gołockiego parku.

1. lipca i 23. sierpnia (niedziela) w godzinach 12.00 – 14.30

„Batik” –warsztaty przybliżające zapomnianą technikę malowania tkanin woskiem. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z historią tej techniki, wykonać własny obraz i otrzymać go na pamiątkę, dodatkowo młodzi, rękodzielnicy zwiedzą nasze muzeum.

Maksymalna liczba uczestników  – 10 osób, zajęcia będą  prowadzone dla minimum 8 osób.

Zapisy telefoniczne pod numerem 23 671 30 78.

Ze względu na potrzebę przygotowania materiałów i stanowisk pracy, prosimy o zgłaszanie chętnych w terminach:

I turnus  odpowiednio do 9 i 23 lipca

II turnus odpowiednio do 6 i 20 sierpnia.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, zapraszamy!