Koncert Pieśni Powstańczych 1863

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza 31.01.2018r o godz.17:00 na Koncert Pieśni Powstańczych 1863, w wykonaniu zespołu Moja Rodzina. Koncert odbędzie się w budynku ekspozycyjnym przy  ul. Warszawskiej 61.

W programie nie zabraknie takich utworów jak: „Pieśń Konfederatów Barskich”, „Marsz Strzelców”, „Hej, hej Ułani”, Hymn do Miłości Ojczyzny”, „Warszawianka”, „W krwawym polu”, „Marsz Polonia” i inne.

Na koncercie wystąpią:

Jeremiasz Wiśniewski- perkusja
Artur Wiśniewski – instrumenty dęte
Aldona Wiśniewska – śpiew, gitara elektroakustyczna
Antonina Wiśniewska -Wenda – śpiew, skrzypce
Gabriel Wiśniewski – śpiew, skrzypce, gitara, fortepian
Szymon Wiśniewski – śpiew, kontrabas, gitara basowa
Mikołaj Wiśniewski – fortepian

 

Zespół Moja Rodzina pojawił się na scenie muzycznej w 2009r. W repertuarze zespołu znajdują się m.in. utwory muzyki klasycznej, muzyka folkowa a nade wszystko polska muzyka patriotyczna ujęta w projekcie – „Patriotyzm Rodzinie” czy „Polskie drogi do Niepodległości”. Ten ostatni to nie tylko pieśni historyczne, utwory na skrzypce i fortepian, ale również muzyka filmowa poruszająca tematykę wyzwolenia i zdobywania największej wartości dla człowieka jaką jest wolność. Na szczególne wyróżnienie zasługują przedsięwzięcia muzyczne zespołu skierowane do Rodzin. Większość z nich oparta jest o autorskie utwory zespołu Moja Rodzina, który ma na swoim koncie trzy płyty, ponad 300 koncertów w całej Polsce jak i poza jej granicami, m.in. w Irlandii, USA i na Ukrainie.

Udostępnij na: