Fotorelacja z XIII Spotkań z historią

Za nami XIII Spotkania z historią, które 2.09.2017, mimo zmiennej pogody przyciągnęły na ciechanowski zamek tłumy mieszkańców oraz przybyłych z różnych stron Polski gości.

W ceremonii otwarcia wziął udział Pan Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof  Kosiński oraz przedstawiciele Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie w osobie Pani Dyrektor Hanny Długoszewskiej – Nadratowskiej oraz kierownika działu naukowo – oświatowego Piotra Banasiaka (głównego organizatora).  Pokazy konne, łucznictwa konnego, pokazy sokolnicze były dla oglądających prawdziwą lekcją historii. Najwięcej emocji wzbudziła jednak Gala Profesjonalnych Walk Rycerskich. Na tym nie koniec, bo różnego rodzaju innych atrakcji też nie brakowało. Ich wspólnym mianownikiem była historia, która w tym roku krążyła wokół Najazdu Litwinów na Mazowsze. Wśród wystawców, którzy prezentowali swoje warsztaty podczas całej imprezy nie zabrakło wikliniarza, herbarza, kołodzieja oraz kowala. Najmłodsi uczestnicy chętnie brali udział w grach historycznych, w czerpania papieru oraz zwiedzali obozowiska rycerskie.  Obejrzeli też spektakl pt. ” Kot w butach” przygotowany przez teatr rozrywki ” Trójkąt” z Zielonej Góry. Imprezę przygotowano we współpracy z Urzędem Miasta Ciechanów i Chorągwią Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej.

Tradycją stało się już, wzięcie udziału ciechanowskiego muzeum w Narodowym Czytaniu .W tym roku odczytano fragmenty Wesela Stanisława Wyspiańskiego.

XIII Spotkania z historią odbyły się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.