Dni Regionalne

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza do swego oddziału w Gołotczyźnie w dniu 25 maja na Dni Regionalne, organizowane wspólnie ze Szkołą Podstawową nr   5  w Ciechanowie.

Jak napisała Pani  Edyta Niepytalska – pedagog   z tej placówki nauczania :

  „Dni Regionalne to jedna z propozycji edukacyjnych, która od 9 już lat pozwala realizować uczniom  i nauczycielom wyżej wymienione cele. Działania podejmowane w ramach Dni Regionalnych mają zorganizowany, spójny i interdyscyplinarny charakter, ponieważ łączą pracę wielu nauczycieli: polonistów, bibliotekarzy, historyków, plastyków a także wielu placówek kulturalnych, takich jak biblioteki, muzea, towarzystwa naukowe, czy centrum kultury.

       W ramach trwających już 9 lat, corocznych cyklów przygotowań do realizacji projektu Dni Regionalnych, uczniowie ze szkół Ciechanowa i okolic zapraszani byli do udziału w lekcjach bibliotecznych i spotkaniach muzealnych, podczas których młodzież poznawała ogólną charakterystykę kulturową regionu, historię, gwarę i obyczaje, miejscowe legendy,  zabytki oraz sztukę ludową i folklor.

W tym roku postanowiliśmy skorzystać z gościnności Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie i zaprosić konkursowiczów do pięknego kompleksu muzealno-parkowego. Mamy nadzieję, że również tym razem uczniowie zabiorą ze sobą niezapomniane wspomnienia.

          Jak co roku patronat nad realizacją projektu objęło Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

W programie tegorocznego Dnia Regionalnego  zaplanowaliśmy lekcję muzealną poświęconą życiu, twórczości oraz działalności społecznikowskiej Aleksandra Świętochowskiego, Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Ziemi Ciechanowskiej, który choć przybiera różne formy, jest stałym modułem  obchodów Dnia Regionalnego. Dodatkową atrakcją będzie wspólna zabawa i pieczenie kiełbasek przy ognisku.”

Serdecznie zapraszamy !

Udostępnij na: