Baltazar Smosarski z Ciechanowa w Księstwie Mazowieckim i jego prognostyki astrologiczne -NOWOŚĆ

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu nasze nowe wydawnictwo
„Baltazar Smosarski z Ciechanowa w Księstwie Mazowieckim i jego prognostyki astrologiczne” pod redakcją Agnieszki Magalskiej-Banach, kustosz Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, jest książkową kontynuacją jej projektu edukacyjnego z roku 2022 pt.: „W pracowni Alchemika – mistrz Baltazar Smosarski medyk czy szarlatan?”, w ramach którego w Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie powstała mini pracownia alchemiczna, w której odbywają się warsztaty dla młodzieży z dziedziny astrologii, medycyny i alchemii.

Wydawnictwo ma na celu przybliżenie szerszej publiczności tytułowej postaci. Opowiada o tym ciekawym człowieku doby renesansu, sięgając również po jego dzieła – „Sąd astronomiczny na rok 1521 oraz Koniunkcje i opozycje”. Przestrzega wybrane narody oraz jednostki ludzkie przed wojnami, nieurodzajami, morowym powietrzem…
Oddajemy do rąk czytelników publikację, która wpisuje się w realizację misji Muzeum Szlachty Mazowieckiej, którą jest prowadzenie badań, gromadzenie, opracowywanie i upowszechnianie dziedzictwa kulturowego Północnego Mazowsza.
Zachęcamy do zakupu i lektury
Do nabycia w obiektach Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.
Cena 45 zł.
Udostępnij na: