Zakup fortepianu wraz z nagłośnieniem na potrzeby działalności kulturalnej Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

WARTOŚĆ ZADANIA:  68.691,01, w tym:  23.691,01 z budżetu SWM

OKRES REALIZACJI:   2018 r.

INWESTYCJA JEST REALIZOWANA Z DOTACJI CELOWEJ Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA
MAZOWIECKIEGO

Głównym celem zadania jest zakup fortepianu elektronicznego z regulowaną ławą wraz z zestawem nagłaśniającym, w skład którego wchodzą :wielofunkcyjne aktywne kolumny 2-drożne ze statywem; wielofunkcyjna aktywna kolumna 2-drożna (monitor odsłuchowy); mikser cyfrowy audio 12-to kanałowy ; mikrofony dynamiczne wokalowokardioidalne; mikrofony instrumentalne; zestaw bezprzewodowy wokalny ; zestaw mikrofonowy nagłowny; aktywny spliter antenowy; zasilacz do ASA; uchwyty montażowe; antena dookólna; statywy mikrofonowe; pulpity do nut; opakowanie transportowe; Muzeum od wielu lat jest organizatorem cyklicznej imprezy pn. Letnie Koncerty Muzyki Dawnej, koncertów z okazji Święta Niepodległości, wernisaży wystaw, odczytów, prelekcji, konferencji naukowych, licznych imprez plenerowych i innych wydarzeń, cieszących się dużą popularnością wśród mieszkańców płn. Mazowsza, w trakcie których odbywają się koncerty. Część z nich organizowana jest na wolnym powietrzu, w trakcie trwania imprez plenerowych organizowanych w oddalonym o 12 km od Ciechanowa – Oddziale Muzeum w Gołotczyźnie , na terenie zespołu parkowo – dworkowego. Problemem z jakim boryka się Muzeum jest brak  fortepianu i dobrej jakości nagłośnienia, dlatego zmuszone jest do wypożyczania instrumentu, co generuje dodatkowe koszty. Nagłośnienie, które Muzeum posiada od 2004 r. jest wyeksploatowane i nie spełnia oczekiwań przyjeżdżających do nas artystów oraz słuchaczy.

Realizacja zadania pozwoli na kontynuację organizowania koncertów, których odbiorcami są wszystkie grupy wiekowe, osoby starsze, rodziny z małymi dziećmi, oraz dzieci i młodzież szkolna, zainteresowana muzyką poważna, dawną oraz operetkową. Zmniejszy koszty wypożyczania, transportu i każdorazowego strojenia instrumentu, a przede wszystkim podniesie jakość w wykonaniu i odsłuchaniu danego koncertu. Realizacja zadania pozwoli sprostać wyzwaniom stawianym nam przez współczesnego odbiorcę.