Miło nam poinformować,  że  realizujemy  kolejny  projekt: Udostępnienie ekspozycji muzealnej w Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie osobom ze szczególnymi potrzebami.

Zadanie,  polega na udostępnieniu ekspozycji muzealnej znajdującej się w Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie osobom ze szczególnymi potrzebami, w tym osobom z niepełnosprawnościami w innej, niestandardowej formie zwiedzania. W tym celu przygotowana zostanie prezentacja/film w specjalnych wersjach dostosowanych dla poszczególnych grup: z lektorem języka migowego, z audiodeskrypcją, z tłumaczeniem na język angielski. Prezentacja będzie obejmowała teksty historyczne dotyczące historii zamku i ekspozycji muzealnych. Bezpłatne udostępnienie prezentacji dla osób niepełnosprawnych to krok w kierunku niwelacji barier.

Zadanie jest dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego