Questowo odkrywaj zakątki Północnego Mazowsza

W związku ze współpracą  z Lokalną Grupą Działania „Północne Mazowsze” prezentujemy efekt prac w postaci questów związanych z naszym regionem.

Questy powstały w ramach międzynarodowego projektu współpracy Lokalnej Grupy Działania „Północne Mazowsze” pn. „Z historią w tle – wzmocnienie kapitału turystycznego partnerskich LGD z Litwy i Polski” w  ramach poddziałania „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania”, w  ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”.

Quest jest nieoznakowanym szlakiem, po którym prowadzi rymowany tekst, zawierający opowieść i wskazówki dotyczące trasy questu, a także zagadki, których odgadnięcie pozwala dotrzeć do ukrytego na końcu skarbu. Questy są przeznaczone dla osób w każdym wieku i można je przemierzać indywidualnie, grupowo, rowerem lub pieszo.

Przejdźmy do tego, jak korzystać z ulotki questowej. Wszystkie przydatne informacje znajdują się na pierwszej stronie ulotki.

Po pierwsze trzeba się udać z ulotką na miejsce, gdzie rozpoczyna się quest. Od punktu startu wędruj zgodnie ze wskazówkami zawartymi w wierszowanej instrukcji. Przemierzając trasę questu zwracaj uwagę na szczegóły, kształty, obiekty, napisy, które mogą nieść wskazówki dotyczące trasy lub rozwiązania zagadek. Ich zebranie pozwala na odkrycie hasła, dzięki któremu dotrzesz do ukrytej skrzyneczki ze skarbem. Odbij pieczątkę na ulotce w miejscu, gdzie jest pole na skarb i odłóż ją do skrzyneczki.

Na stronie LGD „Północne Mazowsze” zamieszczone są wszystkie questy do pobrania w wersji pdf lub wystarczy zeskanować kod QR, znajdujący się na ostatniej stronie ulotki.

Dzięki questom w atrakcyjny sposóbodkryjesz po raz pierwszy lub na nowo piękne i niezwykłe zakątki Północnego Mazowsza. Do wyboru masz 5 questów rowerowych i 12 pieszych.Questy opowiadają historię miejsc, przez które prowadzą, dostarczają wiedzę, pozwalają na odkrycie lokalnych ciekawostek i są równocześnie znakomitą zabawą.

Przejdź i przejedź wszystkie questy, i zostań Mistrzem Questingu Północnego Mazowsza.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich podmiotów i osób, dzięki którym mogliśmy zrealizować ten projekt

Ogromne podziękowania i wielkie brawa za wykonanie questów dla naszej  wspaniałej specjalistki od questingu Pani BarbaryKazior – Prezesa Zarządu Fundacji Miejsci Ludzi Aktywnych oraz Zespołu: Katarzyny Siudowskiej, Adriany Smajek i Korneli Kucharskiej.

Questy powstały w ramach międzynarodowego projektu współpracyLokalnej Grupy Działania „Północne Mazowsze” pn. „Z historią w tle – wzmocnienie kapitału turystycznego partnerskich LGD z Litwy i Polski”w  ramachpoddziałania „Przygotowanie i realizacja działańw zakresie współpracy z lokalną grupą działania”, w  ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”.

Udostępnij na: