„Żołnierze Wyklęci powiatu ciechanowskiego” – wykład dr. Krzysztofa Kacprzaka

25 lutego (wtorek) 2014 roku o godz. 17:00 w budynku ekspozycyjnym Muzeum przy ul. Warszawskiej 61  na zaproszenie Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odbyło się spotkanie z Panem dr Krzysztofem Kacprzakiem, regionalistą, członkiem TMZC. Temat spotkania: „Żołnierze Wyklęci powiatu ciechanowskiego”

Krzysztof Kacprzak – doktor historii, nauczyciel w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Świętochowskiego w Gołotczyźnie. Zajmuje się dziejami podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej, głównie na terenie Mazowsza Północnego. Jego praca doktorska pt. Podziemie zbrojne na Mazowszu Północnym w walce z systemem komunistycznym w latach 1945-1952 została wyróżniona w konkursie „Najlepszy debiut historyczny roku 2007” organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie (wyd. 2011 r.). Współpracuje z Warszawskim Oddziałem IPN przy realizacji projektu „Mazowsze i Podlasie w ogniu”. Członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej.