Zasłużona dla Tradycji Kościuszkowskiej_ Pani Barbara Wachowicz

19 lutego 2015 r. o godzinie 17:00 w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przy ul. Warszawskiej 61,  w scenerii wystawy  pt:„ Nazwę Cię – Kościuszko!”  Szlakiem bitewnym Naczelnika w Ameryce, odbyła się uroczystość wręczenia Pani Barbarze Wachowicz tytułu i medalu  „Zasłużona dla Tradycji Kościuszkowskiej” .

Medal wręczył prezes Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej dr Leszek Marek Krześniak.

Podczas uroczystości przedstawiono opowieść o Zwycięzcy spod Racławic, według scenariusza i z narracją laureatki. W rolę Tadeusza Kościuszki wcielił się Kamil Dominiak – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie a towarzyszyły mu uczennice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ciechanowie im. Tadeusza Kościuszki. W ich wykonaniu usłyszeliśmy pieśni z epoki Kościuszkowskiej i listy młodzieży do Naczelnika- patrona szkoły  nagrodzone
w konkursie.
Na zakończenie przyszedł czas na gratulacje i wręczenia kwiatów przez bardzo licznie zgromadzoną tego wieczoru publiczność.

Dokonania Pani Barbary Wachowicz   w tradycji kościuszkowskiej zasługują na najwyższe uznanie. Niezwykły profesjonalizm, zaangażowanie i wytrwałość w dążeniu do prawdy historycznej budzi podziw, ale też stanowi wzór do naśladowania.

***
„Mam Cię nazwać obrońcą twej Ojczyzny? Bohaterem wolności? Szlachetnym Polakiem? Bohaterem dwóch światów? Nazwę Cię – Kościuszko! Inne imiona potrzebują może tytułów, ale Twoje wystarczy za najwyższy tytuł”
Amerykanka w liście do Kościuszki, 1797

DSC_0574 - kopia   DSC_0616 - kopia   DSC_0621 - kopia

DSC_0590 - kopia   DSC_0593 - kopia

Udostępnij na: