Zapraszamy do zwiedzania wystawy czasowej pt:Boże Narodzenie – tradycja i współczesność.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy czasowej pt:„Boże Narodzenie – tradycja i współczesność”eksponowanej w Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie.

wystawę można zwiedzać do 20  lutego 2019 roku od wtorku do niedzieli .

kurator wystawy: Jolanta Ostaszewska

W Dworku w  Gołotczyźnie oddział Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie dnia 20 grudnia 2018 roku została otwarta wystawa „ Boże Narodzenie-tradycja i współczesność „nawiązująca do zwyczajów świątecznych, gdzie można odnaleźć zarówno elementy historyczne jak i współczesne  rękodzieło. Ekspozycja podzielona jest na mini sekwencje prezentujące m.in.  stare zabawki , formy do pieczenia pierników oraz wykonane obecnie  ozdoby choinkowe . Te ostatnie  powstały w ostatnich latach tworzone ręcznie przez p. Małgorzatę Ruszczyńską , p. Małgorzatę Chodubską , p. Joannę Kulikowską . Zadaniem wystawy jest pokazanie łączności zwyczajów bożonarodzeniowych oraz ich kontynuacja . Prezentowane eksponaty pochodzą z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie , i naszych placówek w Ciechanowie i Gołotczyźnie oraz ze zbiorów prywatnych . Całość można zwiedzać do 20  lutego 2019 roku od wtorku do niedzieli .

Kustosz wystawy Jolanta Ostaszewska