OSTATNIE DNI wystawy czasowej!!! „Prezydentowi Prof. Ignacemu Mościckiemu w 150. rocznicę urodzin”

Zapraszamy Państwa do zwiedzania wystawy czasowej ” Prezydentowi Prof. Ignacemu Mościckiemu w 150. rocznicę urodzin”, a grupy zorganizowane do udziału w lekcji muzealnej.

• Temat lekcji muzealnej: Ignacy Mościcki – naukowiec, wynalazca, prezydent (dla uczniów szkół podstawowych i średnich)

Wystawę można zwiedzać do końca marca 2018r.!!!

Wystawa pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Wystawa zorganizowana przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i Archiwum Państwowe w Gorzowie Wielkopolskim pod Honorowym Patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. Prezentowana w ciechanowskim muzeum od 20 października 2017r. do 30 marca 2018r. jest wyrazem pamięci o nieprzeciętnym Prezydencie – uczonym światowej sławy, twórcy przemysłu chemicznego, zasłużonym gospodarzu państwa, znakomitym reprezentancie polskiego narodu…rodem z ziemi ciechanowskiej. Bogato ilustrowane plansze dydaktyczne wprowadzą w klimat życia byłej głowy państwa. Dopełniają je unikatowe pamiątki po Prezydencie pochodzące ze zbiorów Jasnogórskich i Zamku Królewskiego w Warszawie.