Zajazd Szlachecki w Gołotczyźnie

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie-oddział Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie po raz XII serdecznie zaprasza na widowisko historyczno- plenerowe pn. Zajazd Szlachecki.
Impreza odbędzie się 25.09.2021r. w kompleksie dworkowo-parkowym w Gołotczyźnie w godzinach od 13:00 do18:00.
Dla wszystkich zainteresowanych imprezą, a niezmotoryzowanych mamy dobrą wiadomość: Z Ciechanowa (Plac Kościuszki obok budynku muzeum) są przewidziane tego dnia dwa kursy autobusowe do Gołotczyzny o 13:30 i o 17:00. Powrót natomiast o 14:30 i 18:00.

W programie:
pokazy sokolnicze, polowania z chartami, fechtunku, pszczelarskie, fireshow, strzelania z batów, kaletnictwa, kowalstwa, wikliniarstwa oraz specjalny blok edukacyjny, adresowany do najmłodszych (dojenie krowy, zabawy i gry plebejskie), a także występ Zespołu Tańców Historycznych Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu z prezentacją tańców szlacheckich, w strojach z epoki.
Na specjalnie zorganizowanym Jarmarku rozstawią swe kramy wytwórcy lokalnej żywności, rękodzieła.
Podczas imprezy zostaną przyznane dyplomy i nagrody w konkursie plastycznym „Moja przygoda w Muzeum”.
Czynna też będzie karczma z poczęstunkiem.

W ramach wydarzenia o określonych godzinach będzie można bezpłatne zwiedzić ekspozycje muzealne.