Za nami XVIII Mazowieckie Majowe Muzykowanie

W niedzielę 28 maja 2023r. odbyła się osiemnasta edycja Mazowieckiego Majowego Muzykowania w Watkowie. Organizatorami imprezy byli: Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie Robert Kołakowski, Wójt Gminy Gołymin – Ośrodek Adam Piotr Budek,  oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Watkowie.

Występy solistów i kapel oceniała komisja konkursowa w składzie: Andrzej Kaluszkiewicz –  muzyk, kompozytor, pisarz; Robert Kuśmierski- muzyk, akordeonista, Piotr Kaszubowski etnograf z  Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

W kategorii soliści Jury przyznało osiem równorzędnych nagród, które otrzymali:

– Tomasz Arciszewski z Ciechanowa

– Zbigniew Boryszewski z Glinojecka

– Michał Grzelak z Radzyminka

– Krzysztof Krajewski z Żytowa

– Tadeusz Małachowski z Zawidza k. Sierpca

– Marian Salwin z Pułtuska

– Ryszard Sobotko z Ciechanowa

– Stanisław Wysocki z Regimina

W kategorii kapele nagrody otrzymali:

– Kapela ludowa z Kacprówka

-„Łysozianie” – kapela z Łysych

– Kapela z Turzy Wielkiej w składzie Leszek Bielecki i Tomasz Nowakowski

Statuetkę „Złotego Harmonisty” Jury przyznało w tym roku Tadeuszowi Czyżowi, liderowi kapeli „Łysozianie” z Łysych. Statuetka „Złotego Harmonisty” od 2016 r. nosi imię Romana Kuśmierskiego, zmarłego muzyka i animatora kultury, zasłużonego dla rozwoju przeglądu Mazowieckie Majowe Muzykowanie.

foto: Piotr Penda