XXXVIII Przegląd Zespołów Zapustnych „Mazowieckie Zapusty 2019

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i  Wójt Gminy Jednorożec zapraszają na XXXVIII Przegląd Zespołów Zapustnych „Mazowieckie Zapusty 2019”, w niedzielę 3 marca 2019r. o godz. 12:30  do Jednorożca.

Przegląd Zespołów Zapustnych odbędzie się dzięki: Dofinansowaniu ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Impreza pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Przegląd Zespołów Zapustnych gości w krajobrazie etnograficznym północnego Mazowsza już od 1981 r.  Muzeum organizuje go w każdą ostatnią niedzielę karnawału. Zasadniczym celem organizowanych  Przeglądów jest animacja środowisk wiejskich i tworzenie pomostu kulturowego między tradycją, z jej symbolami i systemem wartości, a współczesną kulturą wiejską.

Program:

godz. 1230 – Rozpoczęcie korowodu

godz. 1300 – Występ zespołów u gospodarzy

godz. 1330 – Powrót zespołów do szkoły

godz. 1400 – Rozpoczęcie XXXVIII  Przeglądu Zespołów Zapustnych  na scenie

godz. 1930 – Ogłoszenie wyników.

Zakończenie Przeglądu