XV Spotkania z historią

„Z Księciem  Januszem na średniowiecznym trakcie”- pod takim hasłem przewodnim odbyła się XV edycja „Spotkań z historią” organizowanych co roku  na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie.

Impreza obfitowała w szereg atrakcji . Tego dnia został  pobity rekord Guinessa w ilości ludzi przebranych za rycerzy. Na dziedzińcu zamkowym zaprezentowały się  kramy rzemieślników i grupy rekonstruktorów historycznych. Wśród wystawców, mogliśmy zobaczyć m.in.  wikliniarza, krawca, kołodzieja czy kowala. Najmłodsi uczestnicy chętnie brali udział w warsztatach historycznych,  a także zwiedzali obozowiska rycerskie.  Dużym zainteresowaniem publiczności cieszył się spektakl pt. ” Czego nie wiecie o smokach” przygotowany przez teatr rozrywki ” Trójkąt” z Zielonej Góry. Tradycyjnie imprezę zakończyła Gala Profesjonalnych Walk Rycerskich.

Jak zwykle w wydarzeniu licznie wzięli udział mieszkańcy Ciechanowa i okolic , a także turyści odwiedzający ciechanowską warownię. Imprezę przygotowano we współpracy z Urzędem Miasta Ciechanów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Foto:Zdzisław Smardzewski

Udostępnij na: