XL. Przegląd Zespołów Zapustnych. Mazowieckie Zapusty 2023.

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie,  Wójt Gminy Gołymin – Ośrodek i Gminna Biblioteka Publiczna w Gołyminie-Ośrodku zapraszają  na Przegląd Zespołów Zapustnych „Mazowieckie Zapusty 2023”,  w niedzielę 19 lutego 2023r. o godz. 12:00  do Gołymina.

Impreza pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Przegląd Zespołów Zapustnych,  począwszy  od 1981 roku odbywa się rokrocznie w każdą ostatnią  niedzielę karnawału. Pan Marszałek każdego roku  jest honorowym patronem Mazowieckich Zapustów. W 2023 roku będzie czterdziesta  edycja Przeglądu.  Tak jak w poprzednich latach rozpocznie się roztańczonym, kolorowym korowodem, który przejdzie przez Gołymin, po czym zespoły rozejdą się do domów gospodarzy. Następnie zapustnicy udadzą się do szkoły, gdzie odbędzie się druga część Przeglądu. Zespoły będą występowały na scenie w sali gimnastycznej miejscowej szkoły.  Przegląd zacznie się o godz. 12:00, a zakończenie przewidujemy na godz. 19:30.