X edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”

W tym roku już po raz dziesiąty fotografowie-amatorzy staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Nabór prac trwać będzie do końca czerwca br.
Nowością w tegorocznej edycji konkursu jest możliwość zgłaszania uczestnictwa pocztą elektroniczną.

Województwo mazowieckie to bardzo zróżnicowana i atrakcyjna kraina. Każdy tu może znaleźć coś dla siebie. Zarówno miłośnicy architektury czy folkloru jak i turyści będący zwolennikami aktywnego wypoczynku – kajakarstwa, żeglarstwa, turystyki pieszej i rowerowej.
W tym roku pragniemy skupić się na miejscach na Mazowszu atrakcyjnych dla całych rodzin. Zapraszamy w podróż po naszym regionie.

Ciekawe miejsca i wydarzenia warto uwiecznić na fotografii. Temat tegorocznego konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”–„Z rodziną przez Mazowsze”, nawiązuje do nowej publikacji. Zachęca ona do aktywnego odkrywania i odwiedzania niezwykłych miejsc: tradycyjnych muzeów z unikatowymi zbiorami i nowoczesnych interaktywnych galerii, sielankowych gospodarstw agroturystycznych, ale także eleganckich kompleksów hotelowych, pełnych tajemnic urokliwych zamków i pałaców oraz nadzwyczajnych parków zabaw.

Poprzez fotografie pokażmy, że wszyscy mogą świetnie spędzić czas na Mazowszu. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni.

Co zrobić, aby wygrać w konkursie?

Wystarczy zrobić zdjęcie nawiązujące do tegorocznego tematu konkursu „ Z rodziną przez Mazowsze”. Oczekujemy oryginalnych ujęć. Będziemy zwracać uwagę na treść oraz jakość nadesłanych zdjęć. Prace konkursowe oceni Jury. Kto może wziąć udział w konkursie? Wszyscy fotografowie amatorzy. Jeśli masz mniej niż 18 lat–poproś rodziców o zgodę i wypełnijcie wspólnie odpowiedni formularz.

Jak wziąć udział w konkursie?

Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu maksymalnie dwa zdjęcia. E-maile z załączonymi
plikami (skanem formularza zgłoszeniowego i zdjęciami) prosimy przesyłać do końca czerwca br. na adres: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl. Jakie zdjęcia należy przesyłać na konkurs? Fotografie zgłaszane do konkursu powinny w sposób oczywisty nawiązywać do tematu konkursu. Ważny jest pomysł, liczymy na Waszą kreatywność!

Z ilu etapów składa się konkurs?
Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie Jury wybierze 10 wyróżniających się prac, których autorzy wezmą udział w weekendowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie z ASP w Warszawie. W drugim etapie spośród zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów Jury wybierze 3 zwycięskie prace.

Jakie nagrody można wygrać?
Laureaci konkursu otrzymają następujące nagrody:
I nagroda – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego w wysokości 600 zł,
II nagroda – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego w wysokości 500 zł,
III nagroda – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego w wysokości 400 zł,
Nagroda publiczności – internautów – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego o wartości 400zł.

Co to jest nagroda publiczności?
Zdjęcia wykonane przez uczestników warsztatów fotograficznych wezmą udział w głosowaniu internautów, w trakcie którego internauci wybiorą zwycięzcę konkursu publiczności. Głosowanie odbędzie się na stronie www.facebook.com/Mazowsze.serce.Polski. Uczestnik konkursu, którego zdjęcie zdobędzie najwięcej głosów (like’ów) otrzyma nagrodę publiczności.

Gdzie można uzyskać dodatkowe informacje?
Formularze, które uczestnicy mają wypełnić, zeskanować i przesłać, będą dostępne wraz z regulaminem konkursu na stronie: http://www.mazovia.pl/konkursy–szkolenia/konkursy-fotograficzne/ .

Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać pod nr tel. (22) 59 79 532 lub wysyłając pytania na adres e-mail: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl .

formularz 1 – osoby niepełnoletnie
formularz 2 – osoby pełnoletnie