„Wystawa kostiumów i rekwizytów z filmowej adaptacji „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza w reż. Jerzego Hofmana”, to  tytuł  wystawy czasowej, którą od 10.09.2016r do 09.10.2016r. można zwiedzić w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Serdecznie zapraszamy!

Ekspozycja składa  się z  kostiumów i  rekwizytów wykorzystanych podczas ekranizacji powieści  „Ogniem i Mieczem” ” w reżyserii Jerzego Hoffmana. Zwiedzający mogą podziwiać manekiny w kopiach pięknych strojów z XVII wieku m.in: strój Bohuna, polskiej szlachty, wojska, żołnierzy szwedzkich, Tatarów i Kozaków. Ekspozycję  wzbogaca także  wiele rekwizytów z filmu chociażby: stylowe meble,  łuki, proporce, skrzydła husarskie, zbroje rycerskie czy  bębny zagrzewające wojsko do walki.

Wystawa ma na celu przybliżać historię Trylogii i jej aktualności we współczesnym świecie.