Wystawa czasowa: Piechota w zbiorach Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 79 pp

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz SRH 79 pp zaprasza do zwiedzania wystawy pn.”Piechota w zbiorach Stowarzyszenia Rekonstrukcji  Historycznej 79 pp”  do Budynku ekspozycyjnego przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie. Na wystawie,  zaprezentowano m.in. zrekonstruowane sylwetki żołnierzy piechoty z okresu 1914-1945 w oparciu o zbiory Stowarzyszenia. Zapraszamy!

Kurator wystawy: Dariusz Krawczyk

Stowarzyszenie Rekonstrukcji  Historycznej 79 pułku piechoty Strzelców Słonimskich im. hetmana Lwa Sapiehy, powołano do życia w 2010 roku, wcześniej od 2008 roku funkcjonowało jako Grupa Rekonstrukcji Historycznej, nie mająca osobowości prawnej.  Patronem organizacji jest 79 pułk piechoty, walczący podczas kampanii polskiej 1939 roku na pozycji rzęgnowskiej nieopodal Mławy. Szlak bojowy zakończył na obronie Warszawy. Stowarzyszenie ma za sobą kilkaset rekonstrukcji oraz udział w kilku produkcjach filmowych „Bitwa Warszawska 1920, „Hans Klos. Stawka większa niż śmierć’ „Smoleńsk”, „Legiony” oraz „Obłoki śmierci”. W ramach działalności statutowej członkowie Stowarzyszenia byli inicjatorami oraz współorganizatorami wielu imprez o charakterze edukacyjno – historycznym takich jak:  „Sarnowa Góra 1920” w latach 2012-2016, inscenizacja rozbicia siedziby mławskiego Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego, widowiska historycznego „Tannenberg 1914”.

Foto z wernisażu wystawy