Wyniki ogólnopolskiego konkursu do komiksu „Ciechan”

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie ma przyjemność poinformować o wynikach pierwszej edycji ogólnopolskiego komiksowego, spersonalizowanego, humorystycznego konkursu plastycznego pt.: „Narysujcie ciekawą postać do komiksu pt. „Ciechan”.

Spośród kilkuset znakomitych zgłoszeń ‚Kapituła Konkursu’ – pod przewodnictwem nestora i mistrza Pana Zygmunta Similaka i w składzie: Dariusz Cybulski, Rafał Kado, Gabriela Becla, Zbigniew Tomecki, Patryk Cabała, Nikodem Cabała, Janina Janakakos-Szymańska, Jacek Piekut, Robert Zaręba – wyłoniła i uhonorowała następujących zwycięzców!

Podium:

I nagroda dla sióstr – Gabrieli i Roksany Śpiegowskich  – Trzcianno, za prace pt. „ŁOWCZYNI” i  „CIECHANOWSKA SYRENKA”.

II nagroda dla – Mateusza Drelicha – Tuchola

III nagroda dla – Jakuba Ciołkiewicza – Koluszki.

Specjalne wyróżnienie:

Kinga Kado – Ojrzeń

Ewelina Klep – Chruszczewo

Martyna Klep – Chruszczewo

21 kwietnia 2018 r. odbędzie się spotkanie uczestników konkursu, ich rodzin i znajomych, na którym podczas uroczystości wręczania nagród będą prezentowane również nagrodzone prace!

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział w pierwszej edycji ogólnopolskiego komiksowego spersonalizowanego konkursu plastycznego i z całego serca gratulują zwycięzcom!

Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie konkursu partnerom i patronom: Centrum Historii Zajezdnia, WAWA KOMIKS, PRACOWNI KOMIKSOWEJ, TOM MER ART, Fundacji Animacja, WYDAWNICTWU STUDIO PROARTE, WYDAWNICTWU KAMELEON, WYDAWNICTWU ELEMENTAL, WYDAWNICTWU ONGRYS, Stowarzyszeniu Pozytywnie Historyczni, Oddziałowi Ciechanowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich, PSL w Ciechanowie, Ciechanowskiemu Ośrodkowi Edukacji Kulturalnej STUDIO, EK – Emil Kowalski, Edycie Makowskiej, LONGINUSOWI,

Zespołowi muzycznemu „Suczysty”, Hotelowi Atena, Muzeum Regionalnemu w Lubaniu, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, Interaktywnemu Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Regionalnemu im. Andrzeja Kaubego w Wolinie.

Organizatorzy konkursu przesyłają ogromne podziękowania dla patronów medialnych: TVP 3 Bydgoszcz, TVP 3 Kraków, TVP 3 Łódź, TVP 3 Poznań, Radio Dla Ciebie, TV Ciechanów, Radio KRDP, Polskie Radio Lublin, Radio Poznań FM, WIELKIE ARCHIWUM KOMIKSU, GILDIA.PL, ALEJA KOMIKSU, Portal Fantastyczny Paradoks i gazet: Tygodnika Ilustrowanego, PULS Ciechanowa, Czas Ciechanowa, Gazeta Samorządu Miasta Ciechanów oraz „Otwórz się na Ciechanów”.