Wystawa czasowa„Wikingowie w rekonstrukcji”

Muzeum Szlachty Mazowieckiej  w Ciechanowie zaprasza na wystawę replik i rekonstrukcji znalezisk archeologicznych pt: „Wikingowie w rekonstrukcji”, czynną tylko do 31.01.2017r. Wystawa została zorganizowana przez  Stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni oraz Drużynę  Wojów Arkona.

Goście wernisażu mieli możliwość  obejrzenia  replik i rekonstrukcji znalezisk archeologicznych m.in.  biżuterii, strojów, broni, sprzętów codziennego użytku i innych narzędzi z okresu od IX do końca XI wieku, które zostały wykonane przez samych  członków Drużyny Wojów. Wystawę wzbogaciły także oryginalne eksponaty ze zbiorów Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Ekspozycja którą można zobaczyć w Muzeum jest  niewątpliwie okazją do zapoznania się  z życiem ludzi  sprzed 1000 laty.

Wystawa będzie czynna do końca stycznia.