Wernisaż wystawy: Gloria Victis! W 160. rocznicą Powstania Styczniowego

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza na otwarcie wystawy: „Gloria Victis! W 160. rocznicą Powstania Styczniowego”  25.01.2023 r. o godz.17:00  do budynku ekspozycyjnego Muzeum przy ul. Warszawskiej 61.

Wystawa  „Gloria Victis. W 160 rocznicę Powstania Styczniowego” jest formą podziękowania bohaterom ostatniego, najdłuższego i  najbardziej krwawego zrywu niepodległościowego. Chcemy poprowadzić naszych Zwiedzających szlakiem bitew i potyczek na terenie ziemi ciechanowskiej i okolic, wskazać miejsca pamięci i przypomnieć ich uczestników. Wprowadzimy również  w klimat manifestacji patriotycznych, poprzedzających wybuch insurekcji, jak też okres represji i żałoby popowstaniowej. Dotkniemy także  spuścizny duchowej i materialnej, związanej z rokiem 1863. Wystawa ma charakter symboliczny, ale oddający ducha tych wielkich wydarzeń.

Serdecznie zapraszamy!

kurator wystawy: dr Bogumiła Umińska