LETNIE WARSZTATY W MUZEUM 2016

W Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odbyły się letnie warsztaty dla dzieci. W zajęciach na pierwszym  i drugim turnusie   uczestniczyło po  25 osób w wieku od 7 do 11 lat. Warsztaty przebiegały w myśl zasady – uczyć bawiąc.

Zajęcia cieszyły się dużą popularnością. W trakcie czterogodzinnych warsztatów, pod okiem edukatorów dzieci tworzyły  różne prace plastyczne, poznawały  ciekawostki, poszerzały krąg swoich znajomych. W poniedziałek odbył się dzień integracyjny- były gry, zabawy zapoznawcze. We wtorek dzieci gościły na Zamku Książąt Mazowieckich poszerzając swoją  wiedzę historyczną. W środę odbyły się  zajęcia z teatrem w roli głównej, w czwartek baśnie, mity i legendy, a w piątek zajęliśmy się pojęciem sztuki.
Grupy były  bardzo żywiołowe , chętnie uczestniczyły w proponowanych zabawach  wykazując się  ogromną  kreatywnością   i wiedzą z różnych dziedzin.
Warsztaty były niewątpliwie ciekawym doświadczeniem i wspaniałą zabawą dla najmłodszych mieszkańców Ciechanowa i okolic, czego dowodem były ich uśmiechnięte buzie.

Udostępnij na: