Wakacyjne spotkania z historią ożywioną w Gołotczyźnie

Zapraszamy serdecznie na  „Wakacyjne spotkania z historią ożywioną”, które odbędą się w Kompleksie dworkowo-parkowym z Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie/oddziale MSM w Ciechanowie.
Pierwsze spotkanie pt:”ŻART W DAWNYCH CZASACH, CZYLI ODKRYWANIE ŚREDNIOWIECZNEGO I RENESANSOWEGO ŚWIATA ROZRYWKI”, odbędzie się w niedzielę  08.08.2021r. w godz. od 11:00 do 15:00.
W ramach spotkania znany miłośnik średniowiecza Pan Michał Wróbel, wcielając się w postać Błazna Jajosza zabierze gości w podróż do świata dawnej rozrywki.
Na drugie spotkanie  pt: „POCZTA POLOWA Z OKRESU I WOJNY ŚWIATOWEJ”, zapraszamy w niedzielę 29.08.2021r. w godzinach od 11:00 do 15:00
Spotkanie poprowadzi Grupa Rekonstrukcji Historycznych Marienburg 152 IR. Podczas warsztatów uczestnicy za pomocą poczty polowej „Feldpost” będą mogli wczuć się w rolę żołnierza tęskniącego za domem, zobaczyć kartki oraz kopie stempli pocztowych używanych przez urzędy pocztowe w czasie wielkiej wojny, a także zapoznać się z umundurowaniem i wyposażeniem żołnierza Armii Kaisera w latach 1914 – 1918.
Zapraszamy.
Udostępnij na: