TU rodziła się Solidarność – wystawa czasowa

Od 16 kwietnia przed Budynkiem ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie można  obejrzeć wystawę planszową „TU rodziła się Solidarność”,  przygotowaną przez  Instytut Pamięci Narodowej w ramach obchodów 40. rocznicy powstania „Solidarności”.

Wystawa prezentowana będzie do 30 kwietnia.

Wystawę opracował Instytut Pamięci Narodowej. Ekspozycja ma na celu ukazanie ogólnopolskich masowych strajków z lipca, sierpnia i września 1980 roku. Składa się z części ogólnopolskiej, jak również części regionalnych oraz lokalnych, ukazujących powstawanie „Solidarności” w naszym kraju. Wśród wielu ekspozytorów prezentowanych w języku polskim i angielskim na wystawie  można zobaczyć także 3 panele poświęcone narodzinom Solidarności w Ciechanowie.

foto: Nina Matczak i Zdzisław Smardzewski