Spotkanie z fotografem Jackiem Boneckim

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i Ciechanowski Klub Fotograficzny serdecznie zapraszają 14 grudnia 2017r. o godz. 18.30 do budynku ekspozycyjnego przy ul. Warszawskiej 61  na spotkanie z Panem Jackiem Boneckim – fotografem i popularyzatorem fotografii, operatorem filmowym, producentem telewizyjnym oraz dziennikarzem.  Wstęp wolny.

Spotkanie poświęcone będzie ostatniej podróży fotografa do Nepalu. Wspomnienia z tego wyjazdu zostały uwiecznione na przepięknych fotografiach, które będzie można obejrzeć podczas prezentacji multimedialnej. Nie zabraknie też rozmów o samym fotografowaniu. Podsumowaniem roku 2017 Ciechanowskiego Koła Fotograficznego będzie wspólne podzielenie się opłatkiem przy kolędach i pieśniach w wykonaniu ciechanowskiego barda Wojtka Gęsickiego, jak również duetu Joanny Kiszkurno i Roberta Bartołda.

Jacek Bonecki, (ur. 04.04.1969 r. w Świnoujściu) – fotograf i popularyzator fotografii, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz. Warsztat  filmowca szlifował na Wydziale Telewizji i Filmu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jako fotograf uaktywnił się twórczo na początku lat 80. Eksperymentując z obrazem zaczął rozumieć fotografię jako odrębną dziedzinę sztuki. Umiejętności zdobyte w szkole filmowej oraz inspiracje czerpane z inscenizacji filmowej, przenikają się w jego pracach. Fotografie Jacka opowiadają różnorodne historie. Jest artystą uniwersalnym i multitematycznym.  Mistrzowsko odnajduje się w takich dziedzinach jak fotografia podróżnicza, dokumentalna, motoryzacyjna, a także fotografia reklamowa. Z tą samą precyzją, estetyką i dbałością o szczegóły  uwiecznia na papierze postaci i przedmioty, a także statyczne motywy  studyjne i dynamiczne akcje reportażowe. Przestrzeń i  krajobraz, barwa i światło współgrają w jego pracach, dając niebywałe efekty wizualno-emocjonalne. Wykłada w największych szkołach fotograficznych w Polsce, w tym w Warszawskiej Szkole Filmowej, Łódzkiej Szkole Filmowej, czy też katowickiej szkole Fotoedukacja. Ma na koncie wiele wystaw fotograficznych w kraju i za granicą, między innymi w Szwecji, Rosji, UK, na Ukrainie, czy w Niemczech. Jest laureatem nagród na konkursach i festiwalach a także jurorem w konkursie Viva Photo Awards.