Spotkanie krótkofalowców na zamku.

11 kwietnia 2015 r. na błoniach i dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie pracowali krótkofalowcy
z przasnyskiego radio-klubu SN0WFF.  

Pierwszy i jak do tej pory jedyny w Polsce radio-klub specjalizujący się w propagowaniu ochrony naszej pięknej przyrody, a ostatnie litery znaku wywoławczego radiostacji wywodzą się ze światowego programu krótkofalarskiego World Flora and Fauna.

W jego ramach krótkofalowcy pracują z terenu parków narodowych, rezerwatów i innych obszarów objętych ochroną. W Ciechanowie mamy taki obszar, jest to Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Dolina Rzeki Łydyni”, na którego terenie znajduje się nasz ciechanowski zamek.

Dotychczas żadna stacja amatorska nie pracowała z tego obszaru i będzie to nasz ciechanowski debiut na przyrodniczej, krótkofalarskiej mapie świata.

Nadający z ciechanowskiego zamku krótkofalowcy nawiążą łączność z 200-300 stacjami amatorskimi z całego świata. Wiele spośród tych osób po raz pierwszy usłyszy o Ciechanowie, naszym zamku i o tym, że w środku miasta mamy obszar chronionej przyrody.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta by w ramach sobotniego spaceru zajrzeli do naszego zamku i na zamkowe błonia. Nasi goście z chęcią zapoznają wszystkich chętnych, ze swoim niezwykłym hobby”

Udostępnij na: