Śladami Fryderyka Chopina – wystawa czasowa

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Ciechanowski Klub Fotografików zaprasza 23 lutego o godzinie 17:00 do Budynku Ekspozycyjnego przy ul. Warszawskiej 61 na otwarcie wystawy„Śladami Fryderyka Chopina” autorstwa Janusza Wolińskiego.

Podczas otwarcia wystawy wystąpią uczniowie szkoły muzycznej z klasy fortepianu Tatiany Fedorczuk-Eichler: Jakub Ochnio, Michał Kwiatkowski, Piotr Żandarski

Janusz Woliński: urodzony 1 XI 1936 r. na Mazowszu (centralnej dzielnicy Polski) znanej z płaskiego krajobrazu i charakterystycznych polnych wierzb. Znalazło to potem odzwierciedlenie w jego zdjęciach. Z wykształcenia inżynier – optyk, ukończył studia na Politechnice Warszawskiej. Z zamiłowania – fotograf krajobrazu. W okresie studiów – w 1960 roku współzałożyciel znanej na świecie studenckiej grupy fotograficznej „Stodoła 60”, wyróżnionej złotym medalem FIAP. Fotografował między innymi w Czechosłowacji, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Brał udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych, uzyskując wyróżnienia i nagrody. Od kilku lat fotografuje krajobraz, a także (co stało się jego pasją) miejsca i pamiątki związane z życiem i działalnością wielkiego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. Jemu poświęcił już kilka wystaw.

 

Udostępnij na: