RODZINNA NIEDZIELA Z KOMIKSEM

Jak powstaje komiks, jakie są zalety jego czytania przez dzieci, w jaki sposób można narysować  bohatera komiksu? -m.in. na te pytania poznali odpowiedz goście Rodzinnej Niedzieli w Muzeum, która odbyła się 23.04.2017r.

Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy Muzeum z Oddziałem Ciechanowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich.
Uczestnicy Rodzinnej Niedzieli w Muzeum stali się twórcami własnego komiksu. Przewodnikiem ich działań był p. Rafał Kado – rysownik i ilustrator książek dla dzieci, członek OC SAP. Zajęcia, przeprowadzone zostały w formie warsztatów, rozwijały kreatywność i wyobraźnię najmłodszych.
Dzieci poznały historię komiksu, zapoznały się z jego różnorodnymi formami, wysłuchały legendy o Ciechanie, a także uczyły się jak w prosty sposób można narysować bohatera bajki.
Mamy nadzieję, że zajęcia zaowocują komiksami stworzonymi samodzielnie przez milusińskich i staną się wyrazem inspiracji twórczej oraz zachętą do czytania komiksów.

Całe przedsięwzięcie nie byłoby tak wartościowym i interesującym gdyby nieoceniona pomoc Pani JANINY JANAKAKOS – SZYMAŃSKIEJ, Prezes oddziału Ciechanowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich i Pana  RAFAŁA KADO, członka OC SAP. Pięknie dziękujemy za kolejną współpracę.

Udostępnij na: