Rodzinna Niedziela w Muzeum za nami

Nawiązując do Europejskich Dni Archeologii  19.06.br. w  budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej, zorganizowaliśmy rodzinną niedzielę pod hasłem „Przygody na wykopaliskach”.
Spotkanie poprowadził  p. Marek Piotrowski – Kierownik Działu Archeologicznego z Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Pan Marek przybliżając uczestnikom najważniejsze pojęcia z zakresu archeologii nie tylko opowiedział o swojej pracy i warsztacie, ale obalił też mity krążące o tym zawodzie. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. czym różni się archeologia od paleontologii, jakie skarby można znaleźć w ziemi oraz jakich narzędzi używa się podczas badań archeologicznych. Zajęciom towarzyszył pokaz eksponatów znalezionych podczas wykopalisk w ciechanowskim zamku i warsztaty dotyczące najstarszej formy języka pisanego, którego historia sięga do czasów Cesarstwa Rzymskiego.