Rodzinna niedziela w muzeum – fotorelacja

W niedzielę 17 września 2017r. odbyła się pierwsza  po wakacjach Rodzinna Niedziela w Muzeum, której tematem przewodnim była „Sztuka kompozycji”  inspirowana wystawą Stanisława Borysowskiego „Malarstwo i grafika”. Niedzielne popołudnie upłynęło w rodzinnej atmosferze, jak na idee spotkań muzealnych przystało. Twórczości zarówno dzieci, jak i ich rodziców sprzyjała atmosfera zaaranżowanej pracowni na wystawie malarstwa i grafiki Stanisława Borysowskiego. Warsztaty plastyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem a  poprowadziła je Pani Elżbieta Długołęcka opiekun zbiorów w dziale sztuki. W czasie tworzenia swoich prac od edukatora muzealnego Kamili Nygi można było dowiedzieć się ciekawostek o życiu i twórczości Stanisława Borysowskiego. Trzeba przyznać, że efekty prac są zaskakujące. Sam Borysowski byłby dumny z takich uczniów. Kolejna Rodzinna Niedziela w Muzeum już za miesiąc a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji dzieł, jakie zostały wykonane podczas warsztatów.