Rodzinna Niedziela w Muzeum

„Przygody na wykopaliskach”- to temat kolejnej Rodzinnej Niedzieli w Muzeum, która odbędzie się 19.06.2022 w godzinach od 12:00 do 15:00 w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61. Spotkanie poprowadzi  P. Marek  Piotrowski – Kierownik Działu Archeologicznego z  Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

P. Marek opowie o pracy i warsztacie archeologa, wyjaśni i zobrazuje dzieciom najważniejsze pojęcia z zakresu archeologii: co to jest archeologia, co to jest zabytek archeologiczny, jak wygląda praca archeologa podczas wykopalisk, co dzieje się ze znalezionymi  zabytkami  i wiele innych zagadnień.

Zajęciom towarzyszyć będzie również pokaz kilku eksponatów. W części warsztatowej spotkania dzieci będą mogły spróbować swoich sił w piśmie runicznym.